System wiesza się tuż po uruchomieniu pulpitu

Witam, mam następujący problem. Za każdym razem po zalogowaniu się w Viście Home Premium, wszystkie ikony ładują się, po czym w momencie, gdy pojawiało się logo LenovoReadyComm (mój model komputera LenovoY530), komputer wieszał się, konkretniej po prostu nie reagował po kilkunastu sekundach, nie pojawiały się żadne blue screeny ani inne komunikaty. System działa bez problemów w trybie awaryjnym, udało mi się po uruchomieniu Installera usunąć LenovoReadyComm, niestety to nic nie dało - system dalej wiesza się kilkanaście-kilkadziesiąt sekund po zalogowaniu. Dodam, że od pewnego czasu co kilkanaście uruchomień w trakcie uruchamiana systemu wyskakiwała informacja o konieczności przeskanowania dysku w celu sprawdzenia spójności danych, jednak nie wiem czy to jest istotne, po każdym takim badaniu komputer działał bez problemów. Sprawdziłem też pamięć RAM, nie wykryło mi żadnych błędów, usunałęm część niepotrzebnych programów z autostartu, nic nie pomogło. Próbowałem włączyć defragmentator dysku, niestety nie chce ruszyć na awaryjnym. Jakieś sugestie?

U mnie dla przykładu podam,że podczas logowania się do pulpitu w dzienniku zdarzeń pisało mi,kilka usług zawieszało się. Być może jakieś usługi ci się zawieszają. Albo masz coś z plikiem systemowym explorer.exe.

Wszystko już działa, po wykonaniu CHKDSK wykryło kilka błędów, po czym system zaczął normalnie działać.

No to dobrze. :slight_smile: