System Windows 7 nie uruchamia sie po zmianie trybu z AHCI na IDE

Instalowałem dziś na komputerze na osobnej pustej partycji drugi system - mianowicie XP. Tylko że wcześniej miałem w BIOSIE ustawiony tryb pracy dysku na AHCI i przy instalacji XP wywalało błąd, więc go zmieniłem na IDE. Jeszcze przed tym chyba niepotrzebnie wpadłem na pomysł, żeby włączyć Windows 7 i w rejestrze zmienić wartość z 0 (AHCI) na 3 (IDE) w którymś tam kluczu. Instalacja XP przebiegła pomyślnie, ale 7 się nie uruchamia… Da się coś zrobić? Nie chcę formatować…

jmikus2205 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zmień chwilowo z powrotem na AHCI, uruchom Windows 7 i ponownie zmień na IDE, może system się odpali bez kłopotu. Jeśli nie to zmień ponownie na AHCi, aby wystartować system i przestaw rejestr tak jak był przed twoimi zmianami (na 0). Po tym zmień na IDE i testuj.

Poradziłem sobie innym sposobem, dość niestandardowym. Z poziomu Windowsa XP wszedłem do folderu systemowego Windows 7 C:\WINDOWS\system32\config\regback, skopiowałem plik SYSTEM i podmieniłem go z plikiem SYSTEM w folderze C:\WINDOWS\system32\config.

 

Potem z kolei kombinowałem z poleceniem bcdedit i teraz Windows XP się nie uruchamia. XD

Kocham swój talent do nadmiernego kombinowania i psucia wszystkiego po kolei. :]

Hej,

Zainstaluj na Windows 7 program EasyBCD i w nim dodaj wpis dotyczący Windows XP. http://traxter-online.net/easybcd-zarzadzanie-bcd-w-trybie-graficznym/

Pozdrawiam,

Dimatheus