System windows 7, Pendrive, samsung r580

Cześć. 

 

Mam problem z przeinstalowaniem systemu w laptopie. Laptop jest strasznie zawirusowany i chcę przeinstalować system, ale jak to bywa w laptopach, CD-ROM ma problemy z czytaniem płyty. Próbuję więc przeinstalować używając Pendriva, jednak po kilku nieudanych próbach ( problemy z bootowalnym pendrivem) udało się “prawie” wczytać instalator. Używałem kilku windowsów pobranych z neta oraz 3 programów do przygotowania Pendriva:   UltraISO, Rufus 2.3 i Windows 7 USB DVD Download Tool, dwa pierwsze programy przygotowały na tyle aby system wczytywał pliki do instalacji, trzeci nic nie pomógł. W UltraISO miałem też problem z wgraniem na Pendrive Windowsa (mogę się domyślać tylko, że program formatuje w systemie fat32 i w nim chyba są problemy z odczytaniem plików większych jak 4gb).

 

Pytanie co mogę zrobić aby przeinstalować system z formatowaniem tylko dysku C, zastanawiałem się czy można dysk wyjąć i np podpiąć pod PC i tam przeinstalować system przy użyciu CD-romu.

 

Co do “prawie” wczytać instalator przesyłam zdjęcie. Zanim wyskakuje te okno strasznie długo wczytuje ekran powitalny. post-283418-0-52718500-1442421194_thumb. dalej nic się nie dzieje.

Masz uszkodzony pendrive, lub te “Windowsy pobrane z neta” są przyczyną. Spróbuj z oryginalnym systemem.

na innym sprzęcie się instalują, pendrive nie powinien być uszkodzony.