System windows 7. Problem z instalacją

Witam wszystkich.

Mam problem z instalacją windows’a 7 Home Premium x64. System był już instalowany, lecz chciałem zainstalować go ponownie, bo komputer zaczął wolniej chodzić, internet sam mi się wyłączał itd. Włożyłem płytkę z moim systemem, lecz po ‘windows is loading files’ od razu wchodzi start systemu win 7 i zatrzymuje się na ‘uruchamianie systemu windows’. pasek ładowania się nie wyświetla, ikonka tak samo. Nie mam pojęcia co się dzieje. Przeinstalowałem windowsa na XP w nadziei, że to pomoże, ale nic to nie dało, nadal jest tak jak było. Mam nadzieję, że mi pomożecie :-). Z góry dziękuję.

Cześć

Kolejność bootowania jest poprawnie ustawiona?

Sprawdzałeś płytę na innym komputerze czy problem też występuje?

Kolejność bootowania jest poprawna. na komputerze kolegi problem nie wystąpił system zainstalował się normalnie :).

Laptop czy stacjonarny?

Ściągnij Ubuntu i spróbuj go zainstalować i zobacz jakie komunikaty będzie wywalał.

Ewentualnie przeleć na ubuntu memtestem komputer bez instalacji systemu.

Komputer stacjonarny. Rozumiem, że ubuntu to system oparty na Linuxie, ale w czym ma mi to pomóc. Jestem otwarty na takie propozycję, no ale po co ubuntu :D.

Cześć

Czy twoja płyta wspiera bootowanie z pendrive?

Jeżeli tak czy posiadasz pendrive o pojemności minimum 4GB?

Jeżeli tak spróbuj przygotować bootowalny pendrive za pomocą Windows 7 USB/DVD download tool

i z niego zainstalować system.

Mam taką opcję w biosie :). Już się za to zabieram.

Możemy się dowiedzieć z czym jest problem.

To nie jest normalne, że nie możesz zainstalować windowsa w zwykły sposób.

Jak Ci napisałem, komunikaty błędów Ubuntu czy też test memtest dużo powiedzą co się dzieje z komputerem.

Zainstalowałem Ubuntu bezproblemowo, a metoda z USB nie sprawdziła się. Co mam dalej z tym Ubuntu zrobić :D? Jeżeli każesz mi zrobić memtest, to napisz mi na czym to polega, bo jestem tu zielony, a wujek google nie pomaga ;/.

Jakieś błędy wyskakują w trakcie ładowania systemu lub wyłączenia systemu? Spisz je.

Google pomaga jednak:

Bardzo dobry program do testowania kości pamięci RAM w komputerze. Pamięć (zwłaszcza ta gorszej klasy) jest obok samego systemu operacyjnego najczęstszym elementem, który może mieć wpływ na niestabilną pracę komputera. Jeżeli więc komputer nie pracuje prawidłowo, zawiesza się, pojawiają się różnego rodzaju “śmieci” na ekranie, powinniśmy w pierwszym rzędzie skorzystać z tego programu. Memtest86 pracuje całkowicie niezależnie - tworzy dyskietkę startową z programem, z której później uruchamiamy komputer i sam program. Program testuje pamięć za pośrednictwem kilkunastu algorytmów.

Tu instrukcja jak go włączyć w ubuntu: http://askubuntu.com/questions/187573/m … 04-live-cd

Systemy windows oryginalne czy ściągnięte?

Aaaaa, no tyle to wyczytałem już :). Nie, nic mi nie wyskakuje, żadnych błędów podczas ładowania systemu. Dzisiaj zrobię ten memtest jeszcze raz, bo wczoraj robiąc go zatrzymało się na 50% i ładowało mi tylko error’y. Było ich chyba 10000, jeżeli nie więcej. System oryginalny + kopia zapasowa. Z obu próbowałem i to samo się dzieje. Dzięki za pomoc.

Wychodzi na to, że problem jest z kościami ram. Skończ test i jak możesz podaj treść błędów.

Test nie chce się zakończyć. Tak jak poprzednio, test zaciął się na 50% I nabijał error’y. Pomimo dłuższego oczekiwania nic się nie stało, nabiło chyba ponad 2 miliony error’ów. Może wyjmę jedną kość i spróbuję zainstalować system?

Możesz podać treść błędów?

Cześć

Testowałeś obie kości razem? Zawsze warto testować je pojedyńczo aby sprawdzić która powoduje problemy.

Wyjmij jedną kości i sróbuj zainstalować system. Jeżeli problem będzie dalej wystepował spróbuj z drugą itd.

Okej, już wszystko gra. Rzeczywiście, była to wina pamięci ram. Wyjąłem jedną z kości, potem drugą i udało mi się zainstalować system :). Wielkie dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.