System Windows 8.1 nie pozwala na zainstalowanie sterowników do Tunera DVB-t

Witam

Zakupiłem na Allegro tuner TV do komputera wpinany pod PCI.

Gdy próbuje zainstalować sugerowane przez sprzedawcę sterowniki wyskakuje mi taki błąd:

 

e773fa8a814f3835beee52e74a941a68.png

Sterowniki są odpowiednie pod moją 64 bitową wersję systemu.

Próbowałem również instalować starsze wersje (pod Windows XP) oraz 32-bitowe, jednak cały czas występuje ten sam błąd.

 

Gdzie mogą być pozostałości po tych sterownikach w systemie? Bo mam wrażenie, że za 1 próbą coś się zainstalowało, ale nie do końca…

 

Proszę o porady co można w tej sytuacji zrobić. Model tunera to CTX-953, kupiony tutaj.

Bez tego sterownika żaden program do DVB nie wykrywa tunera.

Z ciekawości…

 

Zapłaciłeś za to 32zł + 12zł koszt przesyłki ? Bo w ich sklepie netowym kosztuje 20zł + 15zł przesyłka.

 

Ciekawe skąd wzieli, że działa pod w8/w8.1 skoro producent na swojej stronie nawet o tym nie wspomina … XP, Vista, w7, co wcale nie do końca oznacza, że pod w8/w8.1 zadziała.

wziąłem to przy okazji bo zamawiałem kilka innych rzeczy z tego sklepu

 

 

jeśli nie znajdę żadnego sposobu to zawszę mogę odesłać do producenta, ale tak jak pisałem, za 1 razem coś się zainstalowało i teraz może gdzieś zalega przez co blokuje ponowną instalację 

Podczas instalacji sterownika przez system Windows “czytany” jest plik .inf i wykaz zawartych w nim plików (sekcja : [sourceDisksFiles]) powinien zgadzać się z plikami znajdującymi się w folderze plików sterownika . Instalator informuje , że któregoś z plików zawartym w wykazie brakuje w folderze .

dzięki za odpowiedź

 

jednak wszystko co jest w pliku inf się zgadza

 

wygląda to tak 

 

Zastanawiające jest to , że  [DestinationDirs] jest jednakowy dla plików 64 i 32 bit ? Gdzie skopiowało te pliki (SYSTEM32) ?

Tu jest manual do tego pod w7:

http://www.creatix.de/support/typ.php?tid=73&gid=6

 

Z lekka cyrk to zainstalować :stuck_out_tongue:

Sprawdziłem ten manual, i zaczyna się on od tego, żeby usunąć jakiś syf z folderu /inf, niestety u mnie tych plików tam nie ma (żadnego z nich).

A próba instalacji kończy się tym: https://i.gyazo.com/be8f01522fa3fe0f7884428cda6593f9.gif

Propozycja.

Idź z tą kartą do kogoś, kto ma w7 i tam sprawdź czy zainstaluje sterowniki i zadziała.

 

Bo są sygnały w necie, że te karty to odrzuty Mediona, dla którego je robił Creatix.

 

Jak będzie wiadomo, że 100% sprawna to można wtedy próbować walczyć.

Z czego pamiętam to za 1 razem sterowniki się zainstalowały, ale miałem wtedy problem z kartą graficzną, i odinstalowałem sterowniki od karty i tunera zanim zdążyłem odpalić program do DVB-t (instalacja tunera i problemy z kartą miały miejsce w ten sam dzień stąd ten ruch).

 

Teraz niestety co bym nie robił, wyskakuje ten sam błąd co na screenach powyżej.