System - Windows 98 i XP


(Luki) #1

Jak mam zainstalowac dwa systemy??


(123448) #2

stworzyć partycje systemową i na niej zainstalowac system. a na jakim teraz siedzisz :?


(Luki) #3

teraz uzywam 98 a chcem miec XP i 98


(Zbych ) #4

Jak masz co najmniej 2 partycje(druga partycja najlepiej aby była pusta na czas instalacji) to wkładasz płyte z xp można włożyć nawet jak masz załadowany 98 i z okna co sie otworzy tego z xp wybierasz nowa instalacja, jeżeli nie masz teraz dwóch partycji na dysku to bedzie trzeba je utwożyć i najlepiej sformatować , na C instalujesz 98 a potem xp na D


(BARTEK1985) #5

jak masz dwa dyski np jeden w kompie drógi w kieszeni to na jednym zainstaluj xp a na drógim 98 i ustaw w biosie żeby startowało z tego co chcesz :lol:


(123448) #6

a masz płyte instalacyjną windows xp? jak tak to wejdz w biosie w zakładke advanced bios fatures i ustaw cd-rom jako first :slight_smile:

jaką masz pojemnośc dysku? najlepiej partycje xp sformatuj na system plików NTFS. jest taka możliwośc w trybie instalacji. utworzyć drugą partycje możesz programem Partition Magic np.


(kosior6) #7

Podam Ci jak pisałem to na centrumxp.

Dobra napisze Ci jak to zrobic kiedymasz czysty dysk:

1.Podziel dysk na 4 partycje(FDISK) Dlaczego 4 ponieważ 2 ida na system a drugie 2 masz na mp3 i inne zeczy.

2.Instalujesz Win98 i wszystkei niezbedne stery.

3.Następnie odpalasz instalatora z płytki Xpka pod 98 i bierzesz opcje nowa instalacja.

4.Po restarcie system przejdzie do trybu dosowego i zapyta na której partycji chesz zainstalować Xp domyslnie D: sformatuj ją na system plików NTFS.

5.Dalej procedura jest normalna jak przy instalacji 1 systemu więc chyba sobi eporadzisz przy stracie będziesz miał wybór z jakiego systemu chcesz korzystać a jełśi chcesz zminić nazwy systemów w wyborze edytuj plik boot.ini


(123448) #8

ciekawe po co :? max 3 partycje. ta ostatnia na najważniejsze dane czyli do 1 gb max :?

po co pisać to samo co inni :?