System Windows długo się uruchamia. Pomaga tylko restart

Dzień dobry. Po ostatniej aktualizacji systemu około tygodnia temu od trzech dni mam problem z uruchomieniem systemu. Kilka dni temu pokazał się niebieski ekran ale nie zbierał żadnych informacji i samodzielnie komputer się nie zrestartował. Zrobiłem to ręcznie. Nie wiem czy był tam jakiś problem bo nie ma go w rejestrze zdarzeń. Teraz każde uruchomienie systemu objawia się logo Windows czarnym ekranem powolnym ładowaniem się kółka na ekranie lub wyświetla tylko kilka kropek z tego kółka. Pomaga tylko ponowny restart w czasie ładowania systemu. Odinstalowałem Kasperki antywirus Free kilka programów zainstalowanych po aktualizacji KB. Mój PC ma procesor AMD Athlon Dual Core płytę Gigabyte M55S-S3. Wirusów malware brak.

A próbowałeś systemowe oczyszczanie dysku i defragmentacje, właściwie optymalizację? Spróbuj wykonać wspomniane czynności na początku i sprawdź czy pomoże.

Optymalizację mam włączoną na automatyczną. Dysk miałem czyszczony trzy cztery razy. Pozostawiłem pliki z WU ponad 2GB bo nie wiem czy po ich usunięciu nie będzie gorzej lub system mi “padnie”.

Spróbuj w cmd jako administrator wpisać sfc /scannow i dać systemowi zweryfikować pliki i naprawić błędy.

Robię i robiłem wszystko skanowanie sprawdzanie dysk ok złośliwego oprogramowania brak pamięć ok. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

A sterowniki aktualne? Może dysk siada?

1 polubienie

Czy to może być powód? Mam dwie partycje odzyskiwania.

Cytat Po ostatniej aktualizacji systemu około tygodnia temu

Zobacz jak bedzię po odinstalowaniu aktualizacji

Po odinstalowaniu sam odpalił z trudem ale odpalił. Wstrzymałem instalację z WU ale ostatnie uaktualnienie KB znowu samo się zainstalowało. Cuda.

Mam lenovo g50-80 od jakiegoś czasu długo się uruchamia tj. OK 12 godzin. Po wciśnięciu przycisku start nic się nie pojawia, słychać jak pracuje dysk i wentylator od procka i kompletnie czarny ekran, bez biosa, kursora myszki po prostu nic i 12 godzin czekania. Ciekawe, nie…już go nie wyłącze będzie pracował do końca swojego życia lub do zawieszenia się … teraz robią gowna a nie komputery

Po co siebie i laptopa tak mordować? W ciągu 12 godzin zrobiłabyś spokojnie reinstalację systemu.