System.Windows.Forms c#

<Project Sdk="Microsoft.NET.Sdk">

  <PropertyGroup>
    <OutputType>Exe</OutputType>
    <TargetFramework>net6.0</TargetFramework>
    <ImplicitUsings>enable</ImplicitUsings>
    <Nullable>enable</Nullable>
  </PropertyGroup>

</Project>

taki gudziol </> przerabia wklejony tekst na kod z kolorowaniem.

Jak kolorowanie się nie podoba to za ``` dopisz „text”:

 ```text

i będzie tylko przerobione na font z zachowaniem wcięć (typu monospace: Consolas, Menlo, Monaco, „Lucida Console”, „Liberation Mono”, „DejaVu Sans Mono”, „Bitstream Vera Sans Mono”, „Courier New”)

Jak widzę to obecnie silnik forum już nie preferuje 4 spacji przed każdą linią - może było mnóstwo skarg na brak kolorowania kodu a nawet raport tekstowy można kolorować w yaml (zgłoszenia uBo go zaczęły preferować).

Spróbuj tego co @smbody podesłał w System.Windows.Forms c# - #13 przez smbody bo nie masz na ten moment referencji do niczego więc nic dziwnego, że kompilator nie widzi zależności. Ogólnie intellisense powinien Ci też podpowiedzieć przy imporcie możliwość dodania takiej referencji.

Niezależnie uważam że pisanie Windows Formsów z palca to trochę wyważanie otwartych drzwi, no ale co kto lubi i co tam autor w ebooku zaplanował :slight_smile:

Zrobiłem jak chcieliście nie działa. Wykorzystam do okienek oddzielny projekt. Mam jeszcze pytanie. Chodzi mi o using.System i podobne nawet nie wiem jak to nazwać biblioteki? Chodzi mi o przegląd usingów. Jakie są i co można z nimi zrobić w swoim programie. Nie chcę dopisywać po prostu. Może jest jakaś stronka www? Nigdy nie natrafiłem na opis usingów.

Dziękuję bardzo za pomoc. Jesteście wielcy.

Piszę dalej w tym wątku. Szukam ćwiczeń w internecie z c#. Może podrzucicie jakieś stronki z zadaniami do samodzielnego wykonania. Czytam ebooki i samouczki i coś tam piszę, ale chciałbym się spróbować z rzeczywistością. Pozdrawiam.

Nie lepiej skorzystać z któregoś z kursów, czy to na Youtube czy też na Udemy? Najczęściej są tam zadania do samodzielnego wykonania a na dodatek zdobędziesz dość teorii żeby wiedzieć co i jak zrobić.

polecam udemy + wymyślić se projekt ,np: "zrobie se aplikacjie do zarządzania biblioteką " i próbować .

Piszę dalej w tym wątku, nie chcę zakładać nowego a dotyczy programowania ogólnie. Na czym polega nauka programowania. Czytam piszę analizuję i wydaje mi się, że wiem nie dużo. Wymyśliłem sobie projekt. Czytam samouczek i nie wiem co mi się przyda do napisania kalkulatora, jakbym stał w miejscu. Poproszę o wskazówki. Wszystko się może przydać. :grinning: Pozdrawiam.