System Windows - Inny komputer

Witam, mój problem napiszę w jak największym skrócie:

  1. Zainstalowałem Windows na moim komputerze (dysku) (INTEL)

  2. Ten dysk z Windowsem chcę teraz uruchomić na całkowicie innym komputerze (AMD)

podpinam dysk, w biosie wykrywa wszystko, Windowsa widzi - podczas włączania pojawia się okno z wyborem trybów uruchamiania - włączałem na wszystkich (normalnie, awaryjne, z trybem poleceń) ale niestety zamiast logowania Windows widać mrugający znak “_” - Windows nie startuje, dysk zabieram do siebie - wszystko ok

podejrzewam ze to możne być ze Windows zainstalował sobie jakieś stery pod mój proc INTEL? a ja chce go uruchomić na AMD?

nie wiem czy dobrze myślę, jak myślicie co to możne być?

miałem spróbować przeprowadzić naprawę systemu Windows ale nie miałem płyty przy sobie (najgorsze ze Windows z płytą jest SP3 - a ja zainstalowałem wszystkie biuletyny zabezpieczeń aż do sierpnia - nie wiem czy ta naprawa z CD pomoże)

Proszę o odpowiedź.

Zastosuj się do tego: http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_komputerowy/zmiana_plyty_glownej_bez_reinstalacji_windows_xp-625.html. Jednak system może działać niestabilnie. Dzieje się to za sprawą wymuszenia reinstalacji systemu na nowym komputerze i identyfikacji innych kontrolerów.

co prawda tam nie było niebieskiego ekranu a po prostu system nie uruchamiał się, jeżeli ktoś coś jeszcze poleci to proszę pisać

za jakiś czas spróbuję paru metod, nie chcę od razu z jedną metodą lecieć próbować ponieważ nie mam bezpośredniego dostępu do komputera (AMD)

ta porada wydaje sie być przydatna, ale jak ktos sie jeszcze spotkal z czyms takim to prosze pisac

@loginek2

tu się zgadza, miałem taki sam problem :wink:

Tylko u mnie dało się wejść do trybu awaryjnego [na komputerze z AMD]

skoro u Ciebie się nie da, spróbuj tak.

Polecam sposób drugi.

Sposób pierwszy:

  1. Uruchom ponownie komputer z Intelem w trybie awaryjnym.

  2. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij OK.

  3. Zlokalizuj i kliknij następujący klucz rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Intelppm

  1. W prawym okienku kliknij prawym przyciskiem myszy wpis Start, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.

  2. W polu Dane wartości wpisz wartość 4, a następnie kliknij przycisk OK.

  3. Zamknij Edytor rejestru.

  4. Wyłącz komputer.

  5. Przełóż dysk do komputera z AMD.

Sposób drugi:

  1. Uruchom ponownie komputer z Intelem w trybie awaryjnym.

  2. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie cmd, kliknij przycisk OK.

  3. Wpisz te polecenie “sc config intelppm start= disabled”

  4. Wyłącz komputer.

  5. Przełóż dysk do komputera z AMD.

Karol

p.s. Jeżeli będziesz chciał powrócić do konfiguracji z obsługą Intela,

to musisz wprowadzić “sc config intelppm start= auto”

System aktywacji Windows może zacząć się burzyć, ze względu na zmianę sprzętu.