System windows napotkał pewien problem należy go uruchomić ponownie

Witam, pisze do Was z zapytaniem w sprawie pewnego bardzo uciążliwego problemu. Przejdę od razu do rzeczy.
Za każdym razem gdy włączam jakąkolwiek grę - gothic/risen/ASC/Sekiro bez różnicy jakakolwiek to czasem po zwykłym dwukrotnym kliknięciu w ikonę od razu wywala mi komunikat na bluescreenie
“System windows napotkał pewien problem należy go uruchomić ponownie :frowning: trwa zbieranie informacji o problemie” Czasem zdarzy się, że gra odpali - lecz po wciśnięciu kombinacji alt+tab w sekundę pojawia się w/w problem. Nawet bez alt+tab po kliknięciu “wyjdź z gry” ZAWSZE pojawi się ten komunikat.
Problem się pojawił odkąd przywróciłem laptopa do ustawień fabrycznych. Na początku myślałem, że to przez steroniki/dx/mvc - lecz wszystko zaktualizowałem i problem dalej występuje. Nie ma wyjątku jaka to jest gra - za każdym razem kończy się tak samo i to od 3 tygodni co jest strasznie problematyczne. Proszę Was o pomoc, tak się nie da żyć :frowning:
EDIT: System to Windows 10

Witaj @Kozacky na Forum DobreProgramy

Zanim ktokolwiek dołączy i spróbuje pomóc Ci w rozwiązaniu problemu, napisz proszę, trochę więcej informacji o sprzęcie.

  1. Jaki to laptop? Model, firma, ile RAM
  2. Jaki Windows? np. 10 x64 ver. 1909
  3. Sterowniki są aktualne ze strony producenta laptopa?
  4. Czy używałeś Driver Boosterów, etc.?
1 polubienie

Dodatkowo dopisz w swojej dobroci komunikat błędu - komunikat STOP CODE:

  1. Lenovo IdeaPad 330-15 model 81D7 8gb Ram procesor Radeon A9
  2. Windows 10 (x64 kompilacja 18363 ver.1909)
  3. Wszystko zaktualizowane.
    4.Próbowałem wszystkich tego typu programów, nawet za 2 programy zapłaciłem.

Panie… tym gwoździe wbijać nie grać. Żeby to była 2200U z Vegą 3 jeszcze…

Skoro jednak masz: wgraj WSZYSTKIE direxty od 9, nie tylko najnowsze. Pewnie biblioteki C będą tez potrzebne.

… za “ulepszacze” nie płaci się.

Część gier na W10 nawet nie pójdzie, musisz mieć świadomość.

1 polubienie

Wywołałem specjalnie bluescreen - wydaje się jakby rozdzielczość była za duża gdyż ucina połowę napisów na dole ekranu. Jednak z tego co udało mi się rozszyfrować, na dole jest napis “Driver IROL OR NOT LESS”

No to mamy kolejny problem, jaką masz tam matrycę?
Jeżeli gra nie działa w mniejszej niż HD+ a masz np. HD to problem może mieć i taka przyczynę.

PS> Próbowałeś uruchomić jako administrator?

Zakładam, że nie bez powodu przywracałeś system do ustawień fabrycznych. Napisz jakie miałeś wcześniej z nim problemy, bo to może mieć związek.