System windows nie był w stanie dokończyć formatowania dysku

(Mala6969) #1

Padł mi system kilkanaście dni temu, zrobiłam na nowym dysku.

Drugi podłączyłam, jedna partycja jest ok. A drugą widzi jako niesformatowaną i kiedy próbuję zrobić formata pod koniec pojawia się w/w komunikat.

HDD niby nie ma bad sectorów, tak jak mówie jedna partycja sformatowana i nie ma z nią problemu.

Można coś z tym zrobić? Czy dysk już nie do użytku?

(De Niro) #2

jeżeli masz system XP to odpal konsole odzyskiwania i zapodaj komendę:

X: -> podaj literę dysku, którego chcesz sformatować.

format plików- NTFS oraz FAT32

jeżeli posiadasz system 98 lub Me to uruchom system z dyskietki startowej i zapodaj komendę

gdzie za X: -> podajesz literę dysku.

(Mala6969) #3

Nie da rady. Zatrzymuje się na sprawdzaniu i nic nie robi.

(Ferdek31) #4

odpal z dyskietki startowej win 98 i poleceniem "scandisk" sprawdź czy nie masz bad sectorów na tej partycji, oczywiście system plików musisz dać na FAT 32

(Mala6969) #5

Mam xp, więc jak mam to zrobić 98? Robiłam skanowanie na bad sectory jakimiś programami i czysto było.

(Ferdek31) #6

po prostu załatw sobie dyskietkę startową do Win 98, ja też 4 dyski odnosiłem do sklepu / taka mi się seria trafiła i identyczny problem miałem jak Ty / dopiero starym, poczciwym scandiskiem to "odkryłem", chociaż problem u Ciebie może być inny, ja to wszystko robiłem na "czystym" dysku od drugiego zacząwszy jak nie mogłem sformatować i dopiero piąty okazał się dobry. Gdybyś chciała tego wypróbować nie twórz partycji większych jak 32 GB, po scandisk działa tylko do tej wielkości partycji i partycje twórz oczywiście fdiskiem

(Wdecko) #7

Może w ten sposób?

Odpal z cd instalatora xp.

Usuń partycję najlepiej wszystkie)

Utwórz 1 nową partycję najlepiej z całego dysku

Formatowanie nowoutworzonej.

Pzdr

Złączono Posta : 11.12.2006 (Pon) 21:10

Może w ten sposób?

Odpal z cd instalatora xp.

Usuń partycję najlepiej wszystkie

Utwórz nową partycję najlepiej z całego dysku

Formatowanie nowo utworzonej.

Powinno grać

Pzdr

(Mala6969) #8

Miałam problem z netem, więc nie pisałam.

Ostatnio 2x kompa naprawiał mi ktoś kto teoretycznie się na tym zna i tym się zajmuje na codzień. I od tamtej pory zaczęłąm mieć problemy z 2 dyskami które podpinane były pod slave. Patrzyłam kilka tazy jak zworka jest ustawiona, ale była tak jak standatdowo sleva się podpina.

Chciałam sprawdzić jeszcze drugi HDD i ustawiłam zworke inaczej(tak jak na HDD było pokazane) i okazało się, że z dyskami nie ma żadnego problemu.

Tak więc od dziś kompa sobie sama skręcam i żadnemu 'profesjonaliście' go w ręce nie dam.

Straciłam kase, czas, sporo nerwów i najważniejsze dane, bo zdesperowana chciałam jeszcze dysk formatem ratować.

Możliwe jest odzyskanie danych po formacie?

Znam gościa, który ma do tego program, ale nie chce się nim 'podzielić' a dysku do Niemiec nie uśmiecha mi się wysyłać, bo to nijak mi się nie opłaca.

(ak6) #9

Oczywiście, że się da (jeśli nie był formatowany kilkakrotnie i jeśli nie zapisałaś na nim nowych danych). I sama sobie z tym poradzisz. :smiley:

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78136

(Mala6969) #10

Jestem w trakcie odzyskiwania danych za pomocą DiskRecovery i jak narazie pliki jpg, avi, mp3 i cała reszta jest :mrgreen:

Normalnie kochani jesteście :cmok1: The best!!

P.S. A jest jakiś dobry sposób na odzyskanie hasła do .rar'a?

(ak6) #11

Szanse są niewielkie ale spróbuj tym:

http://www.pcmaniak.pl/download/advance ... z/119.html

Odszukaj na stronie i kliknij w tą ikonkę. :smiley:

3dc1b32cd7482b4bm.jpg