System windows nie był w stanie dokończyć formatowania dysku

Padł mi system kilkanaście dni temu, zrobiłam na nowym dysku.

Drugi podłączyłam, jedna partycja jest ok. A drugą widzi jako niesformatowaną i kiedy próbuję zrobić formata pod koniec pojawia się w/w komunikat.

HDD niby nie ma bad sectorów, tak jak mówie jedna partycja sformatowana i nie ma z nią problemu.

Można coś z tym zrobić? Czy dysk już nie do użytku?

jeżeli masz system XP to odpal konsole odzyskiwania i zapodaj komendę:

X: -> podaj literę dysku, którego chcesz sformatować.

format plików- NTFS oraz FAT32

jeżeli posiadasz system 98 lub Me to uruchom system z dyskietki startowej i zapodaj komendę

gdzie za X: -> podajesz literę dysku.

Nie da rady. Zatrzymuje się na sprawdzaniu i nic nie robi.

odpal z dyskietki startowej win 98 i poleceniem “scandisk” sprawdź czy nie masz bad sectorów na tej partycji, oczywiście system plików musisz dać na FAT 32

Mam xp, więc jak mam to zrobić 98? Robiłam skanowanie na bad sectory jakimiś programami i czysto było.

po prostu załatw sobie dyskietkę startową do Win 98, ja też 4 dyski odnosiłem do sklepu / taka mi się seria trafiła i identyczny problem miałem jak Ty / dopiero starym, poczciwym scandiskiem to “odkryłem”, chociaż problem u Ciebie może być inny, ja to wszystko robiłem na “czystym” dysku od drugiego zacząwszy jak nie mogłem sformatować i dopiero piąty okazał się dobry. Gdybyś chciała tego wypróbować nie twórz partycji większych jak 32 GB, po scandisk działa tylko do tej wielkości partycji i partycje twórz oczywiście fdiskiem

Może w ten sposób?

Odpal z cd instalatora xp.

Usuń partycję najlepiej wszystkie)

Utwórz 1 nową partycję najlepiej z całego dysku

Formatowanie nowoutworzonej.

Pzdr

Złączono Posta : 11.12.2006 (Pon) 21:10

Może w ten sposób?

Odpal z cd instalatora xp.

Usuń partycję najlepiej wszystkie

Utwórz nową partycję najlepiej z całego dysku

Formatowanie nowo utworzonej.

Powinno grać

Pzdr

Miałam problem z netem, więc nie pisałam.

Ostatnio 2x kompa naprawiał mi ktoś kto teoretycznie się na tym zna i tym się zajmuje na codzień. I od tamtej pory zaczęłąm mieć problemy z 2 dyskami które podpinane były pod slave. Patrzyłam kilka tazy jak zworka jest ustawiona, ale była tak jak standatdowo sleva się podpina.

Chciałam sprawdzić jeszcze drugi HDD i ustawiłam zworke inaczej(tak jak na HDD było pokazane) i okazało się, że z dyskami nie ma żadnego problemu.

Tak więc od dziś kompa sobie sama skręcam i żadnemu ‘profesjonaliście’ go w ręce nie dam.

Straciłam kase, czas, sporo nerwów i najważniejsze dane, bo zdesperowana chciałam jeszcze dysk formatem ratować.

Możliwe jest odzyskanie danych po formacie?

Znam gościa, który ma do tego program, ale nie chce się nim ‘podzielić’ a dysku do Niemiec nie uśmiecha mi się wysyłać, bo to nijak mi się nie opłaca.

Oczywiście, że się da (jeśli nie był formatowany kilkakrotnie i jeśli nie zapisałaś na nim nowych danych). I sama sobie z tym poradzisz. :smiley:

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78136

Jestem w trakcie odzyskiwania danych za pomocą DiskRecovery i jak narazie pliki jpg, avi, mp3 i cała reszta jest :mrgreen:

Normalnie kochani jesteście :cmok1: The best!!

P.S. A jest jakiś dobry sposób na odzyskanie hasła do .rar’a?

Szanse są niewielkie ale spróbuj tym:

http://www.pcmaniak.pl/download/advance … z/119.html

Odszukaj na stronie i kliknij w tą ikonkę. :smiley:

3dc1b32cd7482b4bm.jpg