System windows nie był w stanie dokończyć formatowania

(Ostry4td2) #1

Czytałem już na tym forum o podobnym problemie, ale nie znalazłem tam rozwiązania. W moim przypadku nie da się sformatować dysku z poziomu windowsa ani przez instalator windows. Wyskakuje 100% i po chwili "System windows nie był w stanie ukończyć formatowania". Robiłem scandisk przy pomocy konsoli odzyskiwania systemu i wyskoczyło mi takie coś: "Istnieje przynajmniej jeden nieodwracalny błąd dysku" czy coś w tym stylu. Nie da się sformtowaś systemem fat32 anie ntfs. Jednak kiedy wezmę szybkie formatowanie wszystko działa normalnie, formatuje się i partycja działa. Niepokoi mnie ten fakt, wolałbym żeby wszystko działało mi tak jak wcześniej. Czy ktoś wie co może być przyczyną mojego problemu?

(Phobos64) #2

Możliwe uszkodzenie dysku (fizyczne) Spróbuj zmniejszyć trochę rozmiar partycji, spróbuj przeformatować go Partition Magiciem, zacznij rozglądać się też za nowym dyskiem.

(Ostry4td2) #3

Kurde tego się obawiałem, ale dziwne jest to że na wszystkich partycjach jest identycznie. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak kiedyś formatowałem przed formatem z poziomu instalatora to wszystko szło płynnie, a teraz zatrzymuje się na co kilka procent a później znowu rusza. Bez znaczenia na wielkość partycji zawsze przytrzymuje się na dłuższy czas przy 66% i 97% przy 2%, 4%, 12% i jeszcze w kilku miejscach troche krócej ale też się zatrzymuje.

(Kolmar) #4

Działa normalnie ponieważ w trybie szybkim nie ma gruntownej werifikacji systemu plików (powierzchni dysku).

Twój dysk twardy zawiera bad sektory.

W takim wypadku można użyć programu HDD Regenerator.

(Jacu2008) #5

tu coś może znajdziesz

http://www.forumpc.pl/lofiversion/index.php?t50282.html

(Ostry4td2) #6

Myślicie, że jeżeli usunę wszystkie partycje i wszystko zrobie na nowo to wtedy wszystko będzie działało normalnie? Czy jest sens to robić? Jeżeli nie to spróbuje użyć tego "HDD Regeneratora"