System windows nie był w stanie dokończyć formatowania

Czytałem już na tym forum o podobnym problemie, ale nie znalazłem tam rozwiązania. W moim przypadku nie da się sformatować dysku z poziomu windowsa ani przez instalator windows. Wyskakuje 100% i po chwili “System windows nie był w stanie ukończyć formatowania”. Robiłem scandisk przy pomocy konsoli odzyskiwania systemu i wyskoczyło mi takie coś: “Istnieje przynajmniej jeden nieodwracalny błąd dysku” czy coś w tym stylu. Nie da się sformtowaś systemem fat32 anie ntfs. Jednak kiedy wezmę szybkie formatowanie wszystko działa normalnie, formatuje się i partycja działa. Niepokoi mnie ten fakt, wolałbym żeby wszystko działało mi tak jak wcześniej. Czy ktoś wie co może być przyczyną mojego problemu?

Możliwe uszkodzenie dysku (fizyczne) Spróbuj zmniejszyć trochę rozmiar partycji, spróbuj przeformatować go Partition Magiciem, zacznij rozglądać się też za nowym dyskiem.

Kurde tego się obawiałem, ale dziwne jest to że na wszystkich partycjach jest identycznie. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak kiedyś formatowałem przed formatem z poziomu instalatora to wszystko szło płynnie, a teraz zatrzymuje się na co kilka procent a później znowu rusza. Bez znaczenia na wielkość partycji zawsze przytrzymuje się na dłuższy czas przy 66% i 97% przy 2%, 4%, 12% i jeszcze w kilku miejscach troche krócej ale też się zatrzymuje.

Działa normalnie ponieważ w trybie szybkim nie ma gruntownej werifikacji systemu plików (powierzchni dysku).

Twój dysk twardy zawiera bad sektory.

W takim wypadku można użyć programu HDD Regenerator.

tu coś może znajdziesz

http://www.forumpc.pl/lofiversion/index.php?t50282.html

Myślicie, że jeżeli usunę wszystkie partycje i wszystko zrobie na nowo to wtedy wszystko będzie działało normalnie? Czy jest sens to robić? Jeżeli nie to spróbuje użyć tego “HDD Regeneratora”