"System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania"

Witam , zaczne od tego ze mam problem z dyskiem Toshiba 1 TB , Chciałem go sformatować i ustawić na format fat32 lecz… mój komuter nie obsługuje tego formatu ( gdyż jest tylko do wyboru NTFS) mógł bym kombinować na kompie jakos ale nawet miejsca nie mialem zeby przegrać zawartość dysku… Wiec pojechałem do wójka który ma laptopa z W7 i tam byly z 3 rodzaje tych plikow NTFS , Fatex i cos tam jeszcze. Wiec pomyslalem zee spróbuje na Fatex i bedzie dobrze. Ale co sie okazuje przywożę go do domu i gdy chce otworzyć ten dysk to sie pokazuje że Należy sformatować ten dysk , i czy chce to zrobić teraz ? no i ja to zostawilem… gdyż zegrałem tam spowrotem swoje dane i znowu jestem w dupie tylko jeszcze głebszej bo nie mam dostepu do danych… Wiec za jakis czas kolega przy okazji wziął laptopa do mnie i podpielismy , myslalem ze moze cos sie sformatowalo zle i sformatowalem go znowu na ten sam System plików ( Fatex) No i… podpinam go pod kompa znowu to wyskakuje no ale juz nic nie mialem tam bo bylo u kolegi to mysle sformatuje go spowrotem na NTFS i dam sie na spokój… wiec… odpalilem te formatowanie i wgl rozpoczynam po kilku sekundach wyskakuje komunikat “System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania”. Próbowalem wielu rzeczy , spróbowac cos na wlasna reke , patrzylem na forach sciagnelem 1 czy 2 programy ale sie nimi obsługiwać nie umialem :D. Proszę o pomoc , jeśli napiszecie mi program to prosze napisać gdzie wejść po kolei i wgl :wink: z góry dziękuje :).

jedź z powrotem do Twojego wujka skoro u niego dysk z tym systemem plików był widziany. Tam spróbuj go sformatować na NTFS.

po wszystkim możesz jeszcze sprawdzić dysk http://www.hdtune.com/download.html pod katem bad sectorów.

nie wiem tylko po co się upierać na FAT32 czy innych “tylko żeby nie było to NTFS”. skoro system u Ciebie w domu nie pozwalał na wybór tego systemu plików a i sam powiedziałeś że tylko ten jest obsługiwany, to po co kombinować?

upieram sie daltego gdyż mam Konsole Xbox360 i tam czyta Fat32 a ntfs nie… i chciałem to zrobić i sformatowalem w tym Fatex z nadzieją że moze to nie bedzie chodzilo ale po cholere mi to jak mi to w komputerze nie otwiera ;d , a bardzo mi zalezy na tym dysku wiec prosze kogoś o pomoc :frowning: bardzo bede wdzieczny jak ktoś pomoże :wink: ( tym co bedą próbowali tez ;))

http://hostuje.net/file.php?id=bf2e6b32 … e35e440ec7 to jest ss do tego programu i wyniku

HD Tune Pro: TOSHIBA External USB 3.0 Benchmark

Test capacity: full

Read transfer rate

Transfer Rate Minimum : 25.8 MB/s

Transfer Rate Maximum : 26.3 MB/s

Transfer Rate Average : 26.2 MB/s

Access Time : 16.4 ms

Burst Rate : 26.2 MB/s

CPU Usage : 10.8%

to sa informacje z tego programu jak kliknelem “copy information to clipboard” ja sie na tym nie znam wiec sam to zobacz ;d

A i mozliwe ze nie to zrobilem xD wiec napisz co mam tam zrobić bo ja wgl sie na tym nie znam :smiley:

wybierz error scan i wybierz start. wszystkie pola powinny być zielone (damaged blocks 0%)

użyj programu http://www.dobreprogramy.pl/HDD-Low-Lev … 26933.html

Żeby Windows XP obsługiwał exFAT musisz zainstalować poprawkę KB955704 (więcej informacji link).

Zrobiłem tego formata tym programem i pisalo ze sie zformatowal ale zniknał mi z mojego komputera ;/ ale wchodze w dodaj sprzęt i tam znajduje normalnie i pisze ze jest zainstalowany i dziala poprawnie a go w “Mój komputer” nie ma ;/ co mam zrobic ?

“Przypisałeś” literę do dysku?

a jak moge to zrobić ?

Jak zmienić przypisania liter dysków w systemie Windows XP

Dziekuje wszystkim za pomoc wszystko działa poprawnie ^^ okazalo sie ze wgl partycji nie mialem i zalozylem nowa przypisalem literkę , i sformatowalem i wszystko elegancko śmiga :wink: dziekuje wszystkim za pomoc !!