"system windows nie mógł dokończyć formatowania"


(Kxson) #1

witam, mam następujący problem

mam dysk w kieszeni zewnętrznej podłączony na usb, 150 GB. Podczas podłączenia wyskakuje informacja że dysk muszę sformatować. I klikam żeby sformatował, na wszelkie możliwe sposoby (FATy itd) i zawsze na koncu pojawia się komunikat ""system windows nie mógł dokończyć formatowania"", to samo w przypadku systemu Windows XP ;/ Próbowałęm tez Partition Magic do formatowania, też sobie nie moze poradzic, a HDD regenerator przeskanował dysk i wykrył 1 błędny sektor który niby naprawił. Tak więc rozkładam ręce i już mi brak pomysłów, może ktoś miał podobny problem ?!


(Lukaszk 89) #2

A na innym kompie?


(Kxson) #3

na innym kompie też pbóbowałęm.. a nawet na 2 innych kompach, każdy z innym systemem ;/


(Cosik Ktosik) #4

Ile razy HDD regenerator wykrył już bad sektor, którego nie było, a potem go naprawił, to byś się zdziwił. Nie używaj tego programu, bo uszkodzisz dysk.

Czy sam dysk możesz wyciągnąć i podłączyć bezpośrednio do płyty głównej?


(Kxson) #5

w sumie... nie mogę.. bo komp stacjonarny nie wykryje tak dużego dysku, tylko lapy. A znacie jakis programik który pomaga w jakimś dogłębnym formacie? btw. HDD Reg. uzylem tylko raz :wink:


(Kolmar) #6

Chodzi o formatowanie niskopoziomowe. Do tego celu można użyć narzędzia producenta dysku, bądź zastosować np. HDD Low Level Format Tool

http://www.ariolic.com/activesmart/low- ... ormat.html

http://hddguru.com/content/en/software/ ... rmat-Tool/

PS. Nie polecam tego typu formatowania chyba, że jest to konieczne.


(Hashi) #7

Na początek spróbuj sformatować przez -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami.


(Kxson) #8

więc tak... przez zarządzanie komputerem nie da rady, użyłem tego programu

niby sformatował ok, wchodzę do mój komputer, chce wejść na dysk i dalej, że muszę sformatować a jak fotmatuję to że nie może dokończyć formatowania


(Hashi) #9

Na dysku są jakieś pliki? Możliwe że coś się "podczepia" podczas podłączania dysku. Przeskanuj kompa. Możesz spróbować odinstalować dysk w Menedżerze urządzeń i spróbować zainstalować ponownie.

http://www.disk-monitor.com/download.html

Check block size (512 bytes).

Możliwa jest także jakaś awaria dysku.

PS Możliwe, że dysku ci nie wykryje.