System Windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS)

Problem : system Windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS).

Internet mam z upc , z sieci korzysta kilka osób i ja jako jedyny mam taki problem .

Co robiłem ?

-Formacik

-Przywrócenie routera do ustawień fabrycznych

-Korzystanie z takich poleceń jak : ipconfig/flushdns , registerdns , release , rener , netsh/winsock reset itp

-Przypisywanie adresów DNS takich jak : google , open DNS itp

Co do tego ostatniego to można powiedzieć ze po przypisaniu np adresu DNS open i użyciu komend ipconfig/…( jak w podp.3) moglem się cieszyć dostępem do internetu może przez jakieś 9 godzinek . Potem problem znowu się pojawiał i od nowa przypisywałem co spowodowało taką pętle aż do dzisiaj. Pula moich wszystkich pomysłów się wyczerpała i czekam na jakieś wasze propozycje . Bardzo proszę o pomoc ponieważ sam już się mecze z tym przez kilka dobrych miesięcy . Konfigurowanie routera jest chyba bezcelowe ponieważ tylko ja mam taki błąd .

Addition.txt

fixlist.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

gmer.txt

Shortcut.txt

Witaj na forum. Zadałeś pytanie sieciowe i dałeś sporo logów - może wrzuć też coś dotyczącego ustawień sieci:

  • łączysz się po wifi, czy po kablu?
  • pokaż ipconfig /all

 

Witaj na forum. Zadałeś pytanie sieciowe i dałeś sporo logów - może wrzuć też coś dotyczącego ustawień sieci:

  • łączysz się po wifi, czy po kablu?
  • pokaż    ipconfig /all
  • pokaż    netsh inteface ipv4 show subinterfaces  

Pisz proszę z PL znakami diakrytycznymi.

 

 

Witam :slight_smile:

Łączę się przez wifi , dodam te polecenia w notatniku żeby nie robić niepotrzebnego spamu .

Karta sieciowa: Broadcom 802.11n , wersja sterownika chyba jak najbardziej odpowiednia 6.20.55.51 z 2012

ipconfig all.txt

netsh interface ipv4.txt

Czy możesz pingować 192.168.0.1?
Czy możesz pingować 8.8.8.8 ?

 

Wrzuciłeś logi, nie ten dział.
Sieci komputerowe  --> Bezpieczeństwo.
Może któryś Moderator lub Administrator to przeniesie ?

Sprawdź:

Zmniejszanie pingu w grze, optymalizacja łącza

Dotyczy optymalizacji łącza internetowego, ograniczenia przepustowości łącza oraz zmniejszenie pingu.

Na Windows 7 jest tak:
yu554_gpedit.jpg

C:\Users\Mateo>ping 192.168.0.1

Badanie 192.168.0.1 z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=4ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=4ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=3ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas=3ms TTL=64

Statystyka badania ping dla 192.168.0.1:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 3 ms, Maksimum = 4 ms, Czas średni = 3 ms

C:\Users\Mateo>ping 8.8.8.8

Badanie 8.8.8.8 z 32 bajtami danych:
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 8.8.8.8:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 0, Utracone = 4
             (100% straty),

Co do tego co podesłał XMan to niby to zrobiłem więc mam czekać czy od razu powinny coś się dziać?

;Proponuję aby jakiś fachowiec z działu Bezpieczeństwo sprawdził Twoje podane powyższe  logi  :slight_smile:

 

W sumie wczoraj tak koło 23 ustawiłem sobie DNS open i wpisałem w cmd : ipconfig/flushdns,registerdns,release,rene.

Jak na razie to mam jakieś połączenie i czy potrzeba może zrobić jakieś skany ?

Wznawiam ;3 jakieś propozycje?

Pokaż nowe logi z FRST.

Nowe logi.

FRST.txt

Internet mi chodził na ustawionym DNS :  208.67.222.222 lecz po restarcie routera znowu wyskoczył ten sam problem.

Hej,

Jeszcze log Additional.txt.

  • Próbowałeś wyrzucić Noda i wrócić do ustawień automatycznych?
  • Czy nie jest to jakaś modyfikowana wersja systemu?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jest to w 100% oryginał , nie modyfikowany . Według mnie wyrzucenie Noda nic nie da bo wcześniej miałem Avasta i ten problem również występował . Problem tkwi w czymś co po prostu mi blokuje / zrywa , połączenie / dostęp ale nie mam zielonego pojęcia co może być tego przyczyną .

Addition.txt

Hej,

Mimo wszystko spróbowałbym z odinstalowanym Esetem. Dodatkowo w logu widać pozostałości po Avast’cie - warto by je wyrzucić. Powinien pomóc program https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zrobione , poczekamy i zobaczymy jutro