System Windows nie może odnaleźć pliku

Witam. Od pewnego czasu mam problem z programami i grami zainstalowanymi na dysku C:\
Programy zainstalowane są poprawnie jednak windows twierdzi że nie może odnaleźć pliku . Problem mam z uruchomieniem m.in. Bluestacks czy Opery . Załączam logi z FRST. Addition.txt (59,6 KB) FRST.txt (220,7 KB) Shortcut.txt (60,8 KB)

1 polubienie

Witaj
Na początek, trochę trzeba oczyścić

  1. Pobierz MalwareBytes MBAM
  2. Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  3. Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.
  4. Po uruchomieniu rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.
  5. Czekaj na kolejne polecenia.

raport malwarebytes.txt (1,5 KB)
problem istniał zanim ściągnąłem ten plik co MBAM znalazł więc to nie jego sprawka

Dziękuję.

  1. Pobierz ADWCleaner
  2. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  3. Wklej plik wynikowy.
  4. Zrób nowy skan FRST i wklej pliki do wglądu

adw AdwCleaner[S03].txt (1,7 KB)
frst Addition.txt (59,7 KB) FRST.txt (220,8 KB) Shortcut.txt (60,8 KB)

Witaj.

  1. Usuń samodzielnie infekcję web-pl.com według tego opisu
    Jak pozbyć się web-pl.com/search-pl.com?
    Przeczytaj również pierwszą odpowiedź pod wskazanym tematem, tam jest dopisane jeszcze jedno miejsce do oczyszczenia.
  2. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\NoNoNoNo\Downloads
    fixlist.txt (9,9 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  3. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  4. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  5. Jeśli zrobiłeś samodzielnie ustawiania w Zasadach Grupy (Policies), tzn. programem optymalizującym lub ręcznie w rejestrze, to będziesz musiał je ustawić jeszcze raz.

Fixlog.txt (31,0 KB) Addition.txt (59,7 KB) FRST.txt (220,8 KB) Shortcut.txt (60,8 KB)
jeśli chodzi o web-pl nie wiem jak pozbyć się tego z chrome. W odnośniku jest edge , firefox i IE.
Po powrocie z urlopu chcę odpalić steam a tu takie coś :

Witaj ponownie

Pobierz ponownie FRST
Zrób nowy skan i umieść logi do wglądu

W pliku naprawczym nie było odnośnika do Steam
Sprawdź, czy plik się tam znajduje i spróbuj go uruchomić z pliku, nie ze skrótu z Pulpitu

Addition.txt (59,6 KB) FRST.txt (36,8 KB)

steam odinstalowałem dziś kilka razy i próbowałem ponownie zainstalować. Instalacja kończy się normalnie powodzeniem jednak przy włączaniu steam wyskakuje komunikat jak w powyższym poscie. Włączanie z administratora czy bezpośrednio z folderu nie daje żadnych efektów. Czyszczenie i analiza ccleaner pokazuje takie coś :

przy czym wcześniej na liście był też steam.

Myślę, że nadal problem jest z powodu Avast
Zrobię na początek plik kontrolny do tego właśnie

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\NoNoNoNo\Desktop\frst
    fixlist.txt (140 bajtów)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

odinstalowałem avast dziś rano po przeczytaniu paru tematów na forach, zainwestuję w MB premium. Pomimo tego mam zastosować się do powyższego ?

Ja wiem, że nie może to trwać wiecznie, ale nie zawsze mam czas, aby od razu pomóc.
Dlatego rozumiem, że szukasz pomocy na innych forach

Jeśli nadal Steam nie działa, lub inny program, wykonaj wskazany plik naprawczy.

Fixlog.txt (12,9 KB) przerzuciłem fixlist do katalogu FRST kliknąłem “napraw” zamieszczam fixlog

Steam był jednym z programów “zablokowanych” przez Avast
AcroRd32.exe
bluestacks.exe
dvssysreport.exe
freestudiomanager.exe
freevideoeditor.exe
hd-apkhandler.exe
hd-multiinstancemanager.exe
hd-runapp.exe
launcher.exe
premiummembershipoffer.exe
steam.exe
uninstall.exe

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\NoNoNoNo\Desktop\frst
    fixlist.txt (1,3 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie , nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Sprawdź działanie programów
  5. Zrób nowy skan FRST i wstaw pliki do wglądu

Wszystko działa bez zarzutu. Dziękuję za pomoc! Pliki z frst : Addition.txt (61,3 KB) Fixlog.txt (3,2 KB) FRST.txt (82,6 KB)
Mam wrażenie że działanie komputera przyspieszyło. Czy ten avast do czegoś się nadaje czy lepiej zainwestować w MB Premium lub inny av?

Aby pozbyć się web-pl.com z Chrome, wejdź w Ustawienia
Po lewej kliknij Po uruchomieniu sprawdź w opcjach na środku ekranu, czy widnieje tam web-pl.
Jeśli tak, zmień na inną lub przestaw opcje. Daj znać czy udało się to usunąć

MBAM używam sporadycznie, ostatnio zainstalowałem tylko do zrobienia zrzutów ekranu z niektórych opcji do poradnika.
Świadomie używam internetu, mam tylko Windows Defender
Innym zalecam MBAM tylko do skanowania przy zagrożeniu, lub do skanowania, np. raz na tydzień. Na zasadzie Zainstaluj, Przeskanuj, Oczyść, Odinstaluj.

Myślę, że znajdziesz odpowiedni dla siebie program, zapytaj na Forum, moją opinię już znasz :wink:

Możliwe, że komputer jeszcze bardziej przyspieszy, gdy pousuwasz dawno nie używane programy, zadbasz o aktualizację sterowników, zrobisz oczyszczanie dysku systemowego.
Możesz również spróbować zaktualizować Bios płyty głównej, gdyż masz wersję wyjściową 1.20
Aktualnie jest wersja ASRock H97 Pro4 2.10 2018/3/13
Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawie “odświeżenia” komputera i nie jesteś pewien, czy dasz sobie z tym radę, załóż nowy temat w odpowiednim dziale, a na pewno ktoś chętnie pomoże.

Pozdrawiam Serdecznie
Juliusz