"System windows nie może połączyć się z siecią..."

Witajcie.

Mam następujący problem. Mianowicie jestem aktualnie u kuzyna. Chciałem podłączyć się do jego sieci bezprzewodowej (Neo, LiveBox). Niestety coś stoi na przeszkodzie i za bardzo nie wiem co.

Gdy próbuję podłączyć się do sieci (którą karta wifi widzi, jest ładny zasięg 4-5 kresek) wyskakuje mi komunikat "System windows nie może połączyć się z siecią \nazwa sieci.

Szukałem po internecie co to może być, jednak w żadnym wątku nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Nadmienię, że komputer który chcę podłączyć do sieci łączy mi się bezproblemowo w domu, dlatego nie wiem w czym problem. Jest stosunkowo nowy, ma wyszystkie sterowniki poaktualizowane. Próbowałem wyłączać routera, resetowałem kartę sieciową, dodałem sieć ręcznie, niestety dalej nic.

Komunikat pojawia się przed oknem wpisywania klucza/hasła zabezpieczającego (w tym wypadku jest to WEP).

PS: Nie mogę połączyć się z tym zas…molonym Liveboxem nawet korzystając ze smartphone’a. Nie wiem co jest grane. Kuzynowi wszystko fajnie śmiga a zna się na komputerze jak wilk na gwiazdach. :frowning:

PIWO DLA KOGOŚ KTO POMOŻE ROZWIĄZAĆ PROBLEM! =D>

Pozdrawiam!

Musisz wprowadzic klucz WEP i wcisnąć odpowiedni przycisk w LIVEBOX-ie (wszystko jest opisane w instrukcji obsługi), choć nie chce mi się wierzyć, byś tego nie wiedział.

Obszedłem trochę naokoło ale działa. :D/

A o przycisku nie wiedziałem - nigdy nie miałem LiveBoxa i nie czytałem jego instrukcji :mrgreen: