System Windows nie uruchamia mi się, na ekranie okno cmd

Witam, tak jak wyżej.
Nie wiem co zrobić, dzień wcześniej instalowałem adwcleaner i jakąś gre, komputer jest bratanka nie mam teraz do niego fizycznego dostępu.

Zdalnie nie da się tu nic zrobić. Trzeba na miejscu użyć co najmniej nośnika z instalatorem systemu, zbootować jak do instalacji “na czysto” i wybrać potem w instalatorze pozycję “Napraw komputer”, a nie “Zainstaluj”. Następnie dalej wybrać naprawę uruchamiania systemu. Może naprawi?

1 polubienie

Jak wrzuce Ci logi z FRST to będziesz w stanie mi pomóc?

Nie! To nie pomoże w niczym.

Nie sądzisz że cmd jest ustawiony pod shella? Bratanek nie ma pendrive z systemem

Nie wiem. Nie znam się na “shellu”. Może ktoś inny?

Nie wiadomo co próbuje uruchomić cmd.
Zapewne linia jest pusta.
Gdyby tak spróbować wpisać w tym małym okienku explorer.exe i [enter]

Poszedłbym torem infekcji, gdyż mowa była o instalowaniu “jakiejś” gry.
AdwCleaner też pewnie nie był uruchamiany bez powodu.

Czy komputer uruchamia się w Trybie Awaryjnym?

iJuliusz, w trybie awaryjnym jest to samo okienko, bratanek skrótem ctrl+shift+delete jakoś uruchomił explolera ale nic po za okienkami nie ma, to chyba pobiore tego windows i podrzuce mu pendrive żeby naprawił

A nie prościej w terminalu odpalić SFC
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/system-file-check-sfc-scan-and-repair-system-files/bc609315-da1f-4775-812c-695b60477a93

Bardzo fajny pomysł, zrobię to następnym razem. Dziękuję wam wszystkim pomocny niestety okazał się format, płytka ratunkowa nie pomogła . Pozdrawiam temat dla mnie skończony