System windows-problemy

Dzisiaj rano usuwałam śmieciowe aplikacje z pc, przez przypadek usunęłam visual studio c++,
po spróbowaniu włączenia programu od adobe pokazało że brakuje pliku dll, zainstalowałam go ale problem nadal był więc postanowiłam pobrać sam visual studio i zresetowac komputer.
jednak to też nie przyniosło skutku.Ostatecznie postanowiłam "cofnąć system o dzień" niestety kilkukrotnie ukazał mi się komunikat że nie można wydobyć jakiegoś pliku dll z folderu aftereffects. Spróbowałam właczyć tryb awaryjny i w ten sposób spróbować jeszcze raz z cofaniem systemu (oczywiście na koncie administratora) jednak na koncie administratora nie mam kopi zapasowej. Odinstalowałam after effects z nadzieja że to pomoże ale nie.

Z nudów zeskanowałam swój komputer pod kątem wirusów w innym antywirusie (wcześniej używałam mac afee i uznał prezentację za wirusa) i okazało się że na moim pc są 3 trojany!!! jeden z nich to coin miner (do wykopywania kryptowalut i zużywa 70% procesora) drugi to złośliwe oprogramowanie wysyłające nasze dane do osób 3 . Trzeci ma tę samą funkcję co drugi

TERAZ POZOSTAŁO MI TYLKO CZEKAĆ NA BSOD :dizzy_face::expressionless::pensive::dizzy_face::frowning::anguished::cold_sweat::face_with_monocle:

Może ktoś też tak miał ,aha i od razu mówię że mam najnowszą wersję windowsa i wszystkie aktualizacje robię na bieżąco,nie jest to też problem z tym że mam system 64 bit a programy 32bit.

Proszę!!Pomocy!!

  1. Nie masz pobierać Visual Studio (aplikacji), a jedynie biblioteki (vs c++ redistributable). Niestety nie wiadomo za bardzo w jakiej wersji, więc najprościej przeinstalować aplikacje które ich potrzebują. Często jest opcja napraw/repair w instalatorze.
  2. Wirusy usuń co się da antywirem. No i nie korzystaj z pirackiego oprogramowania, bo to źródło 99% tego typu problemów. Naiwnością jest myślenie, że ludzie spędzają tygodnie na robienie cracków hobbistycznie. Może się i zdarza, ale najczęściej są to zamaskowane instalatory wirusów, które sami odpalamy na prawach admina.

1.Wiem o tym
2.Mam licencję na mac afee i kacperskiego a avast jest za free:)

Jakiej konkretnie pomocy oczekujesz?

Chyba wyżalenia się.

Już się udało