System windows przy zakupie laptopa

Czy jesli kupie laptop (nowy) to wgrany w nim system windows przestanie chodzic po 30dniach? pytam bo jest taka sytuacja ze doplacajac 50 funtow moge dostac jakas lepsza wersje windows vista.

mam cos takiego:

Genuine Windows Vista™ Business - English [included in Price]

oraz

Genuine Windows Vista™ Ultimate (32Bit) - English [add £50.00]

With Genuine Windows Vista™ Ultimate: The best of all worlds, including business, mobility, networking and home entertainment features.

wszystko ze stronki http://www.dell.co.uk

r_jaro nie. Vista Business masz wliczoną w cenę tego sprzętu, natomiast jeśli chciałbyś mieć Vista Ultimate (32Bit) musisz dołożyć £50.00. Oczywiście są to systemy oryginalne.

Pozdrawiam

To znaczy ze mam licencje na windowsa?

Tak jest.

hey

Jeszcze nie masz ale jak kupisz laptoka z windowsem, to będziesz mial licencję.

Nie wiem czy Xp nie będzie lepszy do laptopa.

To znaczy ze przy zakupie powinienem rowniez otrzymac plytke instalacyjna windows.

Tez tak mysle ze lepszy xp poniewaz mniej pamieci zzera no a pozatym nie kreca mnie trojwymiarowe okienka.

Z tą płytką instalacyjną to różnie bywa. Najczęściej instalator systemu znajduje się na ukrytej partycji dysku notebooka. Aby mieć “płytkę” z systemem, należy przy pomocy odpowiedniej aplikacji skopiować powyższe pliki na CD lub DVD (otrzymasz w wyniku tego tzw. recovery). Niektórzy producenci sami nagrywają tego typu soft, bez potrzeby wykonywania tego przez użytkownika. Pamiętaj, że tego typu “system” będzie zazwyczaj działał tylko na określonym typie sprzętu.