System Windows się nie uruchamia - błąd STOP

Witam,

Pojawił się drobny problem.

Podczas uruchamiania systemu Windows XP Professional SP2 komputer się resetuje, pokazując błąd STOP o treści (jest losowa): 0x000000CA (0x00000001, 0x822E89E0, 0x822CDE30, 0x00000000).

Dodatkowo jest napisana następująca treść:

Usługa Plug & Play wykryła błąd najprawdopodobniej spowodowany przez błędnie działający sterownik.

Tryb awaryjny nie działa (żaden tryb), to samo ostatnia działająca konfiguracja i konsola odzyskiwania, pojawia się wspomniany BSOD, lecz dosłownie na ułamek sekundy.

Płyta z systemem sprawdzana na innym komputerze, działa doskonale, więc to nie jej wina.

Sprzęt:

Zasilacz - Mode Com 300W Feel II-300ATX

Płyta główna - ASRock K7VT6

HDD - Seagate Barracuda 80 GB

RAM - 512 MB

Karta graficzna - GeForce 4 MX 4000 TV-Out

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam. :slight_smile:

Hmm… powyżej masz przecież bardzo wyraźną wskazówkę co może być nie tak. Instalowałeś coś ostatnio? Znaczy się od czasu kiedy masz ten problem. Coś, czyli sterownik jakiegoś sprzętu, ewentualnie jakiś program korzystający lub odczytujący informacje ze sprzętu - benchmarki, programy do nagrywarek, programy podające informacje o systemie/sprzęcie itd, itp.

P.S. http://www.google.com/search?q=0x000000CA

Przyczyną może być to, że próbowałem “zdjąć” partycje Ubuntu (po ówczesnym usunięciu GRUBa) i po tym nastąpił reset, a system już nie wstał.

Żadnych benchmarków, programów, sterowników nie instalowałem, system był regularnie sprawdzany pod względem szkodników i nie był zainfekowany.

Google przeszukałem wzdłuż i wszerz, bez skutku, chyba, że naprawde źle szukam.

:arrow: sprawdź pamięć RAM programem Memtest86

:arrow: sprawdź zasilacz

Kolejną sprawą jest odłącz dysk, i podłącz do innego komputera jako drugi gdzie sprawdź czy dysk nie zawiera błędów, komenda chkdsk /f wierszu poleceń :wink:

Jeżeli to nie zadziała to spróbuj załadować nowego MBR , używając konsoli odzyskiwania, ale oczywiście dysk podłączony jako drugi.

Gdzie podpowiem Ci że miały by Ci w tym pomóc komendy, MAP oraz FIXMBR

OT kosz.