System Windows się nie uruchamia

Witajcie!

Na początek powiem, że nie wiem czy to będzie dobry dział na opisanie mojego problemu, ale jeśli jest zły to prosiłbym moderacje o przeniesienie we właściwe miejsce.

Otóż dzisiaj na moim laptopie HP Pavilion dv7 1140ew przenosiłem z partycji systemowej pliki na partycję taką zapasową z plikami . W trakcie przenoszenia Vista odmówiła posłuszeństwa i mi się zawiesiła. Musiałęm twardym resetem zrestartować. Od tego momentu system Windows mi się nie ładował. Przechodził tylko do tego paska postępu gdzie pod spodem pisze microsoft windows i dalej się nie uruchamiał, dodam tylko, że nie uruchamia się również ani z płyty instalacyjnej, ani z dysku ratunkowego, ani z płytek ratunkowych. Chciałem go poddać działaniu chkdsk /f z poziomu dysku instalacyjnego Windows XP - niestety nie dochodzi do tego ekranu, pojawia się niebieski ekran błędu i pisze o konieczności użycia chkdsk /f. No, ale jak ja mam do jasnej cholery go użyć skoro żaden windows mi sie nie ładuje? Windows seven które kiedyś sobie pobrałem też nie startuje. Z bólem zainstalowałem Ubuntu, udało mi się zamonotwać jedną z tych partycji, ale już partycji z plikami nie udało się.

Przy próbie monotwania, wywala taki błąd

"Failed to read NTFS $Bitmap: Input/output error NTFS is either inconsistent or there is a hardware falut, or itis a softraid/fakeraid hardware in the first case run chkdsk /f on windows then reboot into windows twice. "

Macie jakiś pomysł, żebym uratował dane i laptopa? Czy już jest po robocie i mogę sobie odpuścić zabawę z tym?

Bede wdzieczny za każdą pomoc.

Masz tam napisane by uruchomić chkdsk/f to ci powinno pomóc.

napisałem przecież, że nie mogę dostać się do chkdsk ani w windows vista, ani w windows xp, ani w windows seven… ani system ani instalacyjne płyty sie mi nie uruchamiają…

W Ubuntu masz narzędzie fsck o podobnej funkcjonalności co chkdsk i gparted. Jeśli masz połączenie netem to spróbuj ściągnąć i wypalić botującą płytkę np hiren’s boot, jest tam szereg narzędzi do naprawy dysków i odzyskiwania plików. Spytam jeszcze jakie to pliki przenosiłeś z tej partycji systemowej, bo jeśli jakieś systemowe to lipa…