System Windows - Uszkodzony plik

Plik lub katalog C:$MFT jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK.

Taki o to błąd wyświetla mi się przy włączaniu komputera. Co to może być ? Uruchamiam program chkdsk ale każe robić mi skanowanie przy następnym uruchomieniu komputera. Robi to skanowanie ale nic nie znajduje. I teraz cały czas przy włączaniu kompa wyświetla się niebieski ekran i skanuje dysk czy aby nie ma błędów. Ma ktoś jakąś radę jak naprawić to coś ?

Ten błąd śmierdzi mi badami na hdd. Wpisz chkdsk /f. Powinno pomóc. Jeżeli nic to nie da, pobierz hdtune, przejdź do zakładki error scan i z odznaczoną opcją quick scan wykonaj skanowanie. Jeżeli pojawi się chociaż jeden czerwony kwadracik, to będziesz zmuszony zgrać z wszystkich partycji pliki i wyzerować dysk programem wdclear, albo mhdd.

CHKDSK nie pomaga nic jak pisałem wcześniej. A i HD Tune nie znalazło żadnego błędu.

Dziwne, nawet na stronie Microsoftu pisze, żeby w wierszu poleceń wpisać chkdsk /f, uruchomić ponownie kompa i poczekać aż przeskanuje dysk… Skoro to nie pomaga, to nie mam już pojęcia jak to naprawić. Skoro nie pomaga chkdsk, to chyba raczej nie zostaje nic innego jak format, chociaż dziwię, się, że chkdsk nie jest w stanie naprawić głównej tabeli plików. Mnie jak się ta tabela rozsypała, to chkdsk bez problemu ją naprawił…

Jak możesz, to wykonaj kopię zapasowych plików (za pomocą dystrybucji LiveCD np Ubuntu) i coś czuje, że trzeba wykonać formata.

Uff chyba w końcu CHKDSK usunęło ten błąd. Ale teraz pytanko, cały czas wyświetla mi się skanowanie dysku przed uruchomieniem windowsa. Jest szansa jakoś o usunąć np w msconfig? ?

ciagle-sprawdzanie-dyskow-t107813.html

nieoczekiwane-sprawdzanie-dysku-t399771.html