System Windows Vista nie włącza się - zatrzymanie na crcdisk

Witam!

Mam następujący problem, komputer podczas próby włączenia normalnie “zawiesza się” na ekranie ładowania systemu. Cały czas przelatuje pasek, nic więcej się nie dzieje. Uruchomiłem go więc tak, aby naprawiał błędy (okienko z wyborem samo wyskoczyło). Brak efektów. Włączyłem więc tryb awaryjny, a tam komputer zatrzymał się na:

Załadowano: \Windows\system32\drivers\crcdisk.sys

Laptop (Acer Aspire 5720G) nie jest mój. Z tego co wiem komputer zawiesił się i została wyjęta bateria podczas jego pracy. Jak to naprawić? Reinstalka nie wchodzi w grę, do laptopa nie było płyty z systemem, tylko był już zainstalowany. Z poziomu Linuxa Ubuntu 8.10 LiveCD, nie mam dostępu do dysku, wyskakują tylko błędy. Jak naprawić tego Windowsa?

Jesli masz możliwość to wyjmij dysk i podłącz do innego komputera i przetestuj go np. HD Tach lub HD Tune. Miałem podobny problem po zalaniu laptopa herbatą. Pomogło “rozgrzanie dysku” czyli kopiowanie dużej ilości danych na dysk. Dysk powoli odzsykał sprawność. Przykładowy screen po zalaniu laptopa płynem:

021b2a472202ea8033ad109b4e5fbd.jpeg

Widać, że z interfejsem jest w miare dobrze, gorzej z czasem dostepu (0.5 sekundy).

Nie jestem w stanie wyjąć dysku, nie znam się na tym, a tym bardziej nie mam go do czego podłączyć. Inne pomysły?