System Windows wykrył problem z dyskiem twardym

Po “przebojach” z windowsem, z jego zawieszaniem, po instalacji nowego,wyświetla się komunikat.

Dysk do wymiany.

1.jpg

Rozumiem, że postanowiłeś podzielić się tą informacją z resztą świata, by inni mogli połączyć się z Tobą w żałobie ?

Jak coś mi się zepsuje, to też tym się pochwalę.

Szukam potwierdzenia, jakim programem go przetestować, nie żartów, przeprasza, że zapomniałem znaku zapytania.

To nie żarty, to raczej stan który poprzedza załamanie nerwowe …

Ściągnij i uruchom CrystalDisk Info, wklej screena. Jednakże jeśli Windows wcześniej “wariował”, a teraz pokazuje komunikat taki jak pokazałeś, to nie ma co się oszukiwać - trzeba szykować nowy dysk.

:slight_smile:

 

2.jpg

No i masz potwierdzenie.

Zacznij od wymiany kabla sygnałowego (kabelek SATA) - spróbuj też na innym porcie; jak nie masz kabla - użyj tego od napędu DVD.

Raczej może mu być ciężko wymienić ten kabelek, bowiem ikonka baterii obok zegarka systemowego wskazuje, że używa laptopa.

Szkoda, że ten zrzut ekranu jest tak ucięty. Mogłeś nam pokazać wartości pozostałych parametrów.

Błędy odczytu . CHKDSK , a następnie użyłbym np. HDD REGENERATOR 2011 (uruchomionego z płyty lub USB* !) .

https://photos.google.com/share/AF1QipNGYTSdcFI41LKJiXdNNV2aMcgdDriqRhJdU7jpC-h3It023fqIPoMn4trWwrVV4w/photo/AF1QipNiPzVoO_AZu6qbby9IxnYjzUduF29N6WHZLujL?key=VkZNTnpmSFoxaV9UakdLMkdIck9JZWNoUmFET1dR

Sytuacja powyżej została wywołana zanikiem napięcia w sieci 230 V , a bateria w laptopie ASUS była zużyta w 100% . Chodzi do dziś (~ 9 miesięcy) ! Co więcej , miałem już kilka podobnych przypadków .

CHKDSK dysku C :

WIN+E

Dysk C - PPM - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź - Zaznaczyć : Automatycznie napraw błędy systemu plików , Skanuj dysk i próbuj odzyskać utracone sektory - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzenie dysku - OK

RESTART

* - Lista  uszkodzonych sektorów w postaci pliku .txt . Można na takim dysku z uszkodzonymi sektorami (jeżeli nie jest ich dużo i są zgrupowane “niedaleko” siebie) założyć partycje omijając je (MBR max. 4 partycje) wykorzystując informacje o ich położeniu z HDD REGENERATOR -a 2011 .

CHKDSK nic nie zmienił