System Windows XP na Virtual PC 2007, Jak zainstalować

Jak zainstalować na Virtual PC 2007 system Windows XP z płytki.

Prosze o wyjaśnienie krok po kroku co ja mam zaznaczyć w konfiguracji! Z góry dziękuję za pomoc!

Przyznaj się, nawet nie próbowałaś zajrzeć ani do pomocy programu ani w poszczególne pozycje menu? :slight_smile:

W kreatorze ‘New Virtual Machine Vizard’ utwórz Nową, w oknie ‘Operating Systems’ wybierz… Windows XP (niespodzianka :slight_smile: ), przydziel odpowiednią ilość pamięci operacyjnej (kreator proponuje 128MB, sugeruję trochę więcej oczywiście jeżeli masz “zapas” na rzeczywistym komputerze).

Po zakończeniu kreatora zaznacz nową maszynę wirtualną, kliknij Settings i w sekcji CD/DVD zaznacz ‘Attach…’ i już.

Wkładasz płytkę z XP do rzeczywistego napędu, startujesz Virtual PC, w trakcie uruchamiania komputera virtualnego uruchom jego BIOS setup, ustaw boot sequence tak aby CD/DVD było pierwsze na liście i… instaluj wirtualnego Windows XP.

goomish no przyznaje się że nie zajrzałam! Ale jeśli mam na normalnym systemie ustawione że CP/DVD ustawione w biosie jako pierwsze, to czy w wirtualnym systemie noa już bedzie czy tak jak pisałeś wczesniej trzeba zmienić?

Wirtualny system jest w dużym stopniu niezależny. A już na pewno ma własny BIOS. Czyli - w BIOSIE komputera wirtualnego też musisz ustawić kolejność napędów z których może być zabootowany system (instalacja systemu).

ok!

Głupie pytanie, bo nie wchodziłam do biosu, jaka kombinacja klawiszy żebywejść do biosu i zmienić ustawienia.

Ale mam pewność że nic mi się nie zrypie w normalnym kompie chodzi o bios.

Nie chce mi się przepisywać :), więc zrobię copy&paste:

goomish

A systemowy Bios nie ma nic wspólnego z virtualnym Biosem?

Nie. Wirtualny komputer możesz traktować byle jak, psuć ile wlezie, usuwać i tworzyć partycje, formatować je i nawet zawirusować do granic wytrzymałości systemu :slight_smile: I rzeczywistemu komputerowi nic nie grozi. Oczywiście pod warunkiem, że nie pozwolisz na przejście wirusa przez ‘Udostępnianie plików i folderów’, które skądinąd jest jedyną rozsądną drogą wymiany plików między tymi komputerami.

A zepsuty przez nieostrożne eksperymenty komputer wirtualny naprawisz w trymiga jeżeli tylko skopiujesz sobie gdzieś w bezpieczne miejsce plik obrazu komputera - najlepiej zaraz po utworzeniu, kiedy wiadomo że jest w idealnym stanie.

goomish THX za wyjaśnienie!

Mam program Norton Ghost i obraz zrobiony od razu po przyjechaniu z servisu i na nowo był wygrywany Windows ,wiec mam ten obraz na iPod’zie i się nie martwie o normalny system, zaraz będę działać z tym virtualem, jeśli bedę miała problem, napisze na forum.

jeszcze raz dziękuję za instrukcję i wyjaśnienie!

Złączono Posta : 01.03.2007 (Czw) 12:33

Jak już odpaliłam Virtual PC i dałam nato żeby zaczeła sie instalacja systemu z płytki pokazało się najpierw przez chwilę to screen ale chwile tylko było a potem pokazało się to screen 2

screenqj8.th.jpg

screen2qc2.th.jpg