System Windows XP restartuje się przy wyborze użytkownika

Problem występuje w systemie Windows XP Prof. System ładuje się normalnie do momentu, kiedy pokaże się ekran wyboru użytkownika, wtedy się restartuje. Czasami zdążę wpisać hasło i na ułamek sekundy pokazuje się pulpit a później znowu restart. Sprawdzałem na trybie awaryjnym i dzieje się to samo. Próbowałem polecenia chkdsk i nie pomogło. Próbowałem też naprawy systemu Windows xp z płyty instalacyjnej. Po tej operacji system uruchamia się raz a po ponownym rozruchu dalej się restartuje. Poniżej wklejam logi z OTL.

http://www.wklejto.pl/158003

http://www.wklejto.pl/158004 extras

Dodane 24.04.2013 (Śr) 7:49

Dodam jeszcze, że wczoraj gdy udało mi się cudem uruchomić to włączyłem w msconfig uruchamianie selektywne i odznaczyłem wszystkie zbędne procesy. Puki co komputer działa, więc raczej na 100% problem stanowi któryś z wyłączonych procesów. Może po analizie logów ktoś dojdzie który?

Hej,

Brak najnowszego Service Pack’a, przeglądarka z archaicznych czasów, partycje w FAT’cie - sam prosisz się o problemy…

Chyba posiadany przez Ciebie system nie do końca jest legalny?

Pozdrawiam,

Dimatheus

[quote=“Dimatheus”

Chyba posiadany przez Ciebie system nie do końca jest legalny?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Właśnie po tym, co wskazałem. Ikonka WGA jest widoczna w tray’u i informuje o tym, że system nie jest legalny…

Oki, zrobiłeś downgrade z Windows 7, więc powinieneś aktywować go otrzymanym kluczem, a nie pierwszym lepszym.

Dobrze, ale do czasu zgłoszenia system nadal pozostaje niepoprawnie licencjonowany (piracki).

:arrow: Rozumiem, że przed instalacją Windowsa XP formatowałeś partycję, na której został on zainstalowany?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na stronie Microsoftu jest napisane, że downgrade odbywa się poprzez wpisanie klucza z legalnego Windows XP. Klucz z Windowsa 7 nie podejdzie do XP (sprawdzałem). Trzeba wpisać klucz od XP i dzwoniąc na infolinię podać dwa klucze: od XP i od 7.

Partycja oczywiście była formatowana ale później właśnie przestał się uruchamiać poprawnie i zrobiłem naprawę systemu przez płytę instalatora.

Hej,

Zgadza się - należy klucze te podać najlepiej zaraz po instalacji tak, by system został poprawnie aktywowany. Inaczej traktowany jest jako system piracki.

Rozumiem, że to naprawa z płyty niewiele dała? Generalnie przypuszczam, że winny jest brak najnowszych poprawek. Posiadasz Windowsa XP z SP2, ale masz na przykład zainstalowany nowy pakiet ESET’a, który niestety wymaga minimalnie systemu Windows XP z dodatkiem SP3. W takim środowisku działanie programu może być niestabilne i powodować różne problemy. Może więc spróbuj uruchomić komputer bez ESET’a, doinstaluj Service Pack 3 oraz wszystkie dostępne do dzisiaj poprawki i ponownie zainstaluj program - oczywiście w najnowszej dostępnej wersji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Sprawa została rozwiązana. Winne było oprogramowanie APC. Co do nieaktualnego dodatku SP to naprawa z płyty XP cofnełami właśnie SP do 1 i IE do wersji 6.

Hej,

Niestety może tak być, gdy używamy płyty ze starszymi dodatkami SP, a nowsze dodatki instalujemy już po postawieniu systemu. Może więc warto przygotować sobie awaryjnie płytkę z systemem, w którym zintegrowany jest dodatek SP3. Można tego dokonać za pomocą oprogramowania nLite. Tutaj znajdziesz pełny turtorial, jak używać programu. :slight_smile:

Sprawdź w czasie instalacji programu, czy przypadkiem nie wymaga on minimum SP2 dla Windowsa XP.

Pozdrawiam,

Dimatheus