System windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów (kod43)

(wysiek) #1

Witam.
Po ostatniej dużej aktualizacji systemu Windows 10 x64 zaczęły nagle pojawiać się problemy z grafiką (GF GTX 275). Blue screeny z błędem dotyczącym grafiki. Po uruchomieniu komputera system ustawia rozdzielczość 800x600, a w menadżerze urządzeń przy karcie graficznej mam info jak w tytule.
Odinstalowałem sterowniki, wyczyściłem rejestr ccleanerem, zainstalowałem najnowsze ze strony nVidii i dalej jest to samo. Co jeszcze mogę zrobić, zanim zabiorę się za stawianie systemu od nowa? Chciałbym tego na razie uniknąć.

(ybu) #2

Spróbuj działać wg.tego opisu
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4028416/windows-graphics-device-driver-error-code-43

(wysiek) #3

Niestety nie mogę nic zrobić z tej instrukcji, gdyż mam te funkcje nieaktywne - wyszarzałe. Kolejne odinstalowanie i ponowne zainstalowanie sterownika doprowadziło teraz do komunikatu, że sterownik nie jest zgodny z urządzeniem. Oczywiście to bzdura, gdyż karta jest na liście obsługiwanych przez sterownik i działała bezbłędnie na tej samej wersji sterownika przed aktualizacją systemu. Domyślam się, że zrobił się jakiś śmietnik w systemie. Jest jakaś aplikacja, która dokładnie potrafi wyczyścić system po sterownikach nVidii? Kiedyś coś takiego było… Ewentualnie jak mogę przywrócić kopię systemu z przed aktualizacji? Ogólnie mam wyłączoną funkcję przywracania systemu, ale przy większej aktualizacji system tworzy kopię zapasową.
Najlepsze jest to, że dziś zrobiło się dokładnie to samo mojemu koledze na jego laptopie z kompletnie inną specyfikacją…