System Winows wykrył konflikt pomiędzy adresami IP

Siema wszystkim użytkowanikom…

Przez jakiś czas sąsiad nie miał internetu… Przyjechał jego kuzyn i naprawił… A teraz kurde po tym co on zrobił u mnie na komputerze stacjonarnym jest internet tylko wtedy kiedy sąsiad jest odpięty od sieci… Pisze mi : System Windows wykrył konflikt pomiędzy adresami IP. i pisze ze jakiś drugi komputer ma takie same ip jak ja… A na laptopie mam internet… Próbowałem w konfiguracji routera zmienić z 192.168.1.1 na 192.168.1.2 ale nic nie pomogło… Jakbyś mógł to mi napisz jak to naprawić …

Pilne !!

Ustaw sobie IP na 192.168.1.128 - tylko pamiętaj jako swój IP, a nie adres bramy.

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Ustawiłem to ip w : Starting IP Address

A przedtem ustawiałem w Local IP address

Dobrze? W najbliższym czasie dowiemy się czy to pomogło :slight_smile:

Poczekaj, gdzie ty to ustawiasz?

Co odpowiada u Ciebie w sieci za routowanie połączeń?

Proponuje Ci zainstalować na urządzeniu pełniącym rolę routera zainstalować dhcp-server, skonfigurować i pozbyć się problemu :wink:

Starting Ip adress powinno być

192.168.1.0

Kuzyn pewnie ustawił stały adres IP dla komputera drugiego.

Zmień IP na 192.168.1.14 w ustawieniach połączenia sieciowego w windows.

Pewnie masz router, to dhcp jest włączone(standardowo).

Błąd jest taki, ponieważ dwa komputery posiadają ten sam adres IP

Napisz jak w ogóle konfigurujesz łącze. Dostawca internetu przypisuje Ci publiczne czy prywatne IP? Jeśli prywatne IP, to je tu podaj. Podaj szczegółową konfigurację sieci LAN, tj. adres routera, zakres adresów przyznawanych przez DHCP itp.

Jesteś pewny? To co podałeś to oznaczenie podsieci, a jakiekolwiek urządzenie powinno zaczynać adres od jedynki, czyli 192.168.1.1, adresu z zerem router nawet nie przyjmie, do tego jeśli router ma przypisany już adres 192.168.1.1, to zakres dla dhcp powinien zaczynać się co najmniej od 192.168.1.2.

Pozdrawiam!

krucze, miałeś rację :stuck_out_tongue:

źle przepisałem.

roobal to jakie IP otrzymuje nie ma znaczenia, skoro rozdziela internet, przy prywatnym dostawcą pewnie zablokowali by adres MAC sąsiada, jeżeli na niego internet stoi.

Starting ip na 192.168.1.2

bo na końcówce 1 siedzi router.

Podaj model routera, pomożemy. Wystarczy DHCP włączyć tam gdzie zmieniałeś starting IP.

I na komputerze w Panel Sterowania>połączenia sieciowe>(Aktywne polaczenie)>właściwości>IPv4> Ustaw adres ip zeby był stały. WPisz na sztywno

192.168.1.5 (5 dla pewności)

255.255.255.0 maska

192.168.1.1 brama(pewnie taki masz adres routera).

to samo menu w windows vista/7 włączasz przesz centrum sieci->zmień ustawienia karty sieciowejj->IPv4->i wklepujesz to co powyżej.

Powinno działać.

Owszem ma znaczenie, jeśli ISP przypisuje mu prywatne IP załóżmy z klasy C i takie samo IP ma router lub jest w tej samej podsieci, to przez to może występować konflikt, a ISP niekoniecznie musi mieć dużą sieć, dlatego może nie stosować adresów IP z klasy A lub B.

Niby w jaki sposób? Jeśli w bazie adresów jest MAC routera lub router ma sklonowany dozwolony MAC, to sieć za routerem nie jest w żaden sposób blokowana przez dostawcę. Dostawca oczywiście może wykryć rozdzielanie łącza.

Pozdrawiam!

Nie zmieniaj nic w konfiguracji routera. Ustaw różne IP w obu komputerach.