System wolno działa


(Ciola) #1

Od 2-3 tygodni mam taki problem, że komputer zaczął wolno działać. Proste operacje typu otwieranie menu kontekstowego potrafią zajmować kilka sekund, ale najgorsze są lagi w grach. Najpierw próbowałem defragmentować i czyścić itp. m.in. CCleanerem, ale nic nie dało. Podejrzewając infekcję, zrobiłem skan 3 programami, jeden niby wykrył i usunął 2 trojany, ale nie pomogło.


(Acorus) #2

m.txt


(Ciola) #3

Zrobiłem to i nie do końca pomogło. System wydaje się trochę szybciej działać, ale lagi w grach pozostały (to nie wina sterowników, ani sprzętu). Da się coś jeszcze zrobić?


(IPSEN) #4

Mogę Ci sprawdzić log- Autoruns- pod kątem aktywnego w tle oprogramowania, podczas pracy systemu. Uruchom- Autoruns-jako administrator,po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka


(Ciola) #5

Zrobione:


(IPSEN) #6

Uruchom autoruns jako administrator

   Zakładka-Services- odznacz : AdobeARMservice , AdobeFlashPlayerUpdateSvc , gupdate , gupdatem , MozillaMaintenance , NvNetworkService , SkypeUpdate , WinDefend , WMPNetworkSvc  

Zakładka-Scheduled taks-odznacz :  wszystko oprócz: avast! Emergency Update  

 Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć.


(Ciola) #7

http://www.speedyshare.com/WQBBP/AUTORUNS.arn


(IPSEN) #8

Jest poprawa?


(Ciola) #9

Niestety nie :frowning:


(IPSEN) #10

Czyli co się dzieje?

Uruchom -Process Explorer-zrób screena gdy system przymuli,i pokaż na forum


(Ciola) #11

Już nie wiem co się dzieje. System już nie muli, ale gry, w które mogłem grać na praktycznie pełnej prędkości, przycinają się teraz strasznie. Chociaż to się odnosi tylko do tych trójwymiarowych. Wczoraj specjalnie zaktualizowałem sterowniki graficzne, ale nie pomogło.


(Ciola) #12

To ostatni raz ja.