System wolno sie odpala

Witam.Szukałem podobnego wątku, ale nie znalazłem.System odpala sie mniej więcej tak :Pierwsze okno z którego można przejść do BIOS-u, drugie czarne okno z białymi napisami: (u góry tabelka PRI MASTER,PRI SLAVE,SEC MASTER i SEC SLAVE oraz DDRAM ;oraz nizej tez tabelka zatytuowana PCI device listing), trzecie okno z paskeim logowania, czwarte ZAPRASZAMY no i Pulpit. Ale do rzeczy.Przy drugim oknie tym z tabelkami obraz zastyga- słychac dzwięk ze stacji dysków(wybaczcie mi niefachowy opis) i pojawiają sie następne w kolejności okna.Problem w tym , że u mnie trzeba czekać bardzo długo na ten dzwiek zanim system zacznie sie dalej odpalać.Przedtem było to maks 5s, teraz z 20 sekund.Dodam ze jestem po aktualizacji biosu.Na starym Biosie bylo tak w miare jak napisałem ok 5 sek…W nowym nie zauważyłem wczesniej az do teraz , że tak długo to trwa.Jakieś pomysły dlaczego tak to długo trwa??? Może w Biosie trzeba coś ustawić ??Pozdrawiam

Zoptymalizuj system, usuń to co niepotrzebne, przeczyść rejestr CCleaner. Ogólnie zrób porządek jezyk.png

Właśnie to robię, tyle tylko ze mam RegCleaner’a.CCCleaner jest lepszy ?

Korzystam z Ccleaner’a i nie mam z nim żadnych kłopotów, wystarczy tylko przed wprowadzeniem zmian w rejestrze zapisać kopię zapasową rejestru i w razie kłopotów ją przywrócić. Ccleaner usuwa też wszelkie zbędne pliki systemowe co też powinno poprawić działanie systemu.

Ale w obecnej sytuacji nic mi to chyba nie da ponieważ nie mam zapisanych zadnych kopii rejestru

Chyba źle mnie zrozumiałeś… Przed usunięciem wpisów w rejestrze program proponuje zapisanie stanu rejestru do pliku .reg i Ty możesz się zgodzić lub nie. I dopiero potem program usuwa niepotrzebne wpisy (i to też Ty możesz zdecydować które. Nie jest tak, że usuwa wszystkie od razu.) A usunięcie zbędnych wpisów powinno usprawnić system.

zainstaluje i zobaczę ![-o<

Dodane 01.03.2009 (N) 16:21

ale jak sie nim posłużyć?? dasz mi szybki kurs ?

W głównym oknie programu z lewej strony masz 4 zakładki: Ccleaner, Rejestr, Narzędzia i opcje. Zakładka Ccleaner służy do usuwania zbędnych plików tworzących się np. przeglądanie Internetu. I tam masz 4 pozycje: Internet Explorer, Windows Explorer, system i Zaawansowane Jeśli korzystasz z innej przeglądarki niż IE to możesz śmiało zostawić tak jak jest a jeśli korzystasz to poprostu odznacz wszystkie pozycje W Internet Explorer. Pozostałe pozycje (Windows Explorer, System i Zaawansowane zostaw tak jak są) po prawej stronie masz pole "Uruchom Ccleaner. Klinknij w nie. Pojawi się komunikat czy napewno chcesz usunąć te pliki, daj ok. Program usunię niepotrzebne pliki. Potem przeczyść rejestr, wchodząc do zakładki o tej nazwie, kliknij w pole “skanuj by znaleść problemy”. Potem kliknij w pole “napraw zaznaczone problemy” Pojawi się pytanie czy chcesz zapisać stan rejestru, daj tak i zapisz ten stan jako plik reg w dowolnej lokalizacji. Potem już tylko daj usuń wszystkie problemy i to wszystko

dzieki bardzo, zrobie restart i zobaczymy czy cos pomogło

Dodane 01.03.2009 (N) 17:35

Oczyscilem kompa weglug tej strony

viewtopic.php?f=7&t=76580 i… ■■■■.Nic.Moim zdaniemwina tkwipo stronie tego dzwieku,sygnalu,buczenia,czy jak to nazwac które dochodzi ze stacji podczas uruchamiania kompa.Wczesniej on dobiegał-pojawiał sie szybciej i cala procedura odpalania automatycznie szybciej przebiegała.Teraz sygnał sie spóźnia i wszystko bierze w łeb.Czy ktoś z Was wie co to za sygnał-dziwęk, który opisuje, jaki element ze stacji go wydaje??? I jak go przyspieszyć???

Dodane 01.03.2009 (N) 19:07

No i problem sie rozwiązał.Zapomniana czysta płyta w nagrywarce spowalniała odpalanie-start systemu :glupek2: :hahaha:.No ale chociaz śmieci z kompa usunąłem :lol: Dzieki bardzo i zamykam.