System wolno się włącza

(Fifarafa71) #1

Witam!

Problem polega na tym, że gdy włączam komputer dochodzi do momentu, w którym zaczyna ładować się Windows ten taki niebieski pasek, w pewnym momencie się zawiesza jest to moment, w którym kiedyś się normalnie włączał, a teraz ładuje się dalej. Następnie pojawia się na chwilę czarny obraz który pokazuje się na 2-3 sekundy i znika wtedy mogę się zalogować. Samo logowanie też długo trwa.

Dodatkowo zaobserwowałem że:

-płynność gier spadła

-podczas oglądania filmów dźwięk i obraz się zawiesza na chwilę, ale rzadko to się zdarza

-ogólne zamulenie komputera

Co próbowałem już robić:

-skanowanie wieloma anty-wirusami

-defragmentacja dyku

-czyściłem rejestr

-próbowałem przywrocić system, ale za każdym razem gdy to robię to pisze, że "przywracanie nie kompletne" nie zależnie jaki punktu przywracania wybiorę

Proszę o pomoc.

Przepraszam jak zły dział.

(Profesorekml) #2
  • Witam. Czy coś ściągałeś ?? Instalowałeś, jakieś gry ?? Jeżeli tak, to jakie...Gry i ich dodatki mogą obciążać system.

Znam przypadek, że ktoś po zainstalowaniu gry Skyrim miał tak wolny komputer, że mu internet spowalniało, lagi miał w grach.

Powód ?? Z grą wgrał się dodatek Panda Media Booster, który nic nie dawał.

Domyślam się, że:

:arrow: Coockie usunąłeś

:arrow: Wszystkie dane online i offline przeglądarek :?:

Zrób to, co napisałem, i powiedz, czy jest duża różnica.

:arrow: Wejdź w Panel Sterowania :arrow: System :arrow: A następnie zaawansowane ustawienia Systemy ( w przypadku Windows 7 ),

lub Właściwości systemu przy XP ( czy jakoś tak )

:arrow: W zaawansowane wybierz zakładkę Ustawienia ( tam, gdzie jest napisane wydajność )

:arrow: Wybierz niestandardowe, i zostaw tylko te opcje:

:arrow: Użyj wizualnych stylów okien i przycisków

:arrow: Włącz kompozycję pulpitu

:arrow: Włącz przeźroczystość

:arrow: Włącz wygładzanie czcionek ekranowych

Po tych zabiegach komputer powinien szybciej chodzić, powinieneś zauważyć różnicę.

(Fifarafa71) #3

Tak ściągałem ostatni patch do gry "Aion", ale nie dokończyłem tego, prawdę mówiąc to własnie po tym to się zaczęło.

Zrobiłem wszystko co było napisane i nie pomogło.

I jeszcze jedno pytanie czy może to być spowodowane usterką karty graficznej?

(Piotrkijak) #4

Pozostaje format skoro przelecenie systemu cleaner'ami nie pomogło. Niestety Windows ma to do siebie, że niestety prędzej czy później w zależności od tego, czy o system się dba, trzeba go przeinstalować. Ewentualnie możesz zaryzykować i oddać komputer do serwisu, albo ściągnąć do siebie informatyka żeby zrobił porządek z systemem. Jak napisałem jest to ryzyko, ponieważ być może nie da się nic zrobić z tym systemem poza reinstallem, a za serwis/wizytę informatyka zapłacić będziesz musiał...