System wolno się włącza

Witam!

Problem polega na tym, że gdy włączam komputer dochodzi do momentu, w którym zaczyna ładować się Windows ten taki niebieski pasek, w pewnym momencie się zawiesza jest to moment, w którym kiedyś się normalnie włączał, a teraz ładuje się dalej. Następnie pojawia się na chwilę czarny obraz który pokazuje się na 2-3 sekundy i znika wtedy mogę się zalogować. Samo logowanie też długo trwa.

Dodatkowo zaobserwowałem że:

-płynność gier spadła

-podczas oglądania filmów dźwięk i obraz się zawiesza na chwilę, ale rzadko to się zdarza

-ogólne zamulenie komputera

Co próbowałem już robić:

-skanowanie wieloma anty-wirusami

-defragmentacja dyku

-czyściłem rejestr

-próbowałem przywrocić system, ale za każdym razem gdy to robię to pisze, że “przywracanie nie kompletne” nie zależnie jaki punktu przywracania wybiorę

Proszę o pomoc.

Przepraszam jak zły dział.

  • Witam. Czy coś ściągałeś ?? Instalowałeś, jakieś gry ?? Jeżeli tak, to jakie…Gry i ich dodatki mogą obciążać system.

Znam przypadek, że ktoś po zainstalowaniu gry Skyrim miał tak wolny komputer, że mu internet spowalniało, lagi miał w grach.

Powód ?? Z grą wgrał się dodatek Panda Media Booster, który nic nie dawał.

Domyślam się, że:

:arrow: Coockie usunąłeś

:arrow: Wszystkie dane online i offline przeglądarek :?:

Zrób to, co napisałem, i powiedz, czy jest duża różnica.

:arrow: Wejdź w Panel Sterowania :arrow: System :arrow: A następnie zaawansowane ustawienia Systemy ( w przypadku Windows 7 ),

lub Właściwości systemu przy XP ( czy jakoś tak )

:arrow: W zaawansowane wybierz zakładkę Ustawienia ( tam, gdzie jest napisane wydajność )

:arrow: Wybierz niestandardowe, i zostaw tylko te opcje:

:arrow: Użyj wizualnych stylów okien i przycisków

:arrow: Włącz kompozycję pulpitu

:arrow: Włącz przeźroczystość

:arrow: Włącz wygładzanie czcionek ekranowych

Po tych zabiegach komputer powinien szybciej chodzić, powinieneś zauważyć różnicę.

Tak ściągałem ostatni patch do gry “Aion”, ale nie dokończyłem tego, prawdę mówiąc to własnie po tym to się zaczęło.

Zrobiłem wszystko co było napisane i nie pomogło.

I jeszcze jedno pytanie czy może to być spowodowane usterką karty graficznej?

Pozostaje format skoro przelecenie systemu cleaner’ami nie pomogło. Niestety Windows ma to do siebie, że niestety prędzej czy później w zależności od tego, czy o system się dba, trzeba go przeinstalować. Ewentualnie możesz zaryzykować i oddać komputer do serwisu, albo ściągnąć do siebie informatyka żeby zrobił porządek z systemem. Jak napisałem jest to ryzyko, ponieważ być może nie da się nic zrobić z tym systemem poza reinstallem, a za serwis/wizytę informatyka zapłacić będziesz musiał…