System wpadł w pętlę

W dniu dzisiejszym coś trafiło komputer moich rodziców. Jako osoby w średnim wieku korzystają z niego jedynie w celu sprawdzenia poczty, wiadomości i grania w pasjansa. Na komputerze zainstalowany jest stary dobry Windows XP. Wracając do problemu, podczas codziennego przeglądania wiadomości mojej mamie zaczęła “przeskakiwać” strona internetowa- jak to mama tłumaczyła " sama z siebie zaczęła się przesuwać w górę" po jakiś 2-3 minutach nagle cały komputer się wyłączył aby po kilku sekundach włączyć się od nowa, niestety nie na długo gdyż system włączał się przez jakieś 5-7 sekund i komputer znów się wyłączył. Nie było to do opanowania gdyż komputer szalał w ten sposób bez przerwy, raz zdążył się nawet pokazać pulpit a raz włączał się i wyłączał w odstępie jednej sekundy. Pierwszą myślą było sprawdzenie kabla zasilania lecz ten był wpięty bez zarzutów. Wyłączanie komputera poprzez przytrzymanie przycisku zasilania też nie skutkowało i komputer mimo wszystko po chwili się włączał. Czy ktoś jest w stanie wytłuaczyć mi, co się dzieje z tym komputerem i w jaki sposób mogłabym ujarzmić tego potwora? Czy jest jakaś szansa dla niego ?

Tryb awaryjny i FRST

Krótko: wirus, który próbuje wykraść dane za pomocą print screenów i dostać się do trybu root.

Po twoim opisie prawdopodobnie twój komputer posiada bios, a to dosyć stara technologia. Mój także ma biosa z systemem XP. 

Po przypadkowym kliknięciu niepoprawnego linku, czy nawet złym wpisaniu adresu url mogą się zasiedlić wirusowe ciasteczka.

Spróbuj je usunąć (jak ci się uda).

Druga opcja: uruchom notatnik,  wpisz :

chkdsk

i zapisz we formacie .bat

Uruchom go.

Jeśli podczas zamykania wyłączy się program, zalecam skorzystać z płytki z oprogramowaniem i wybrać opcję naprawy systemu.

Ostatnie to reinstalacja systemu.

Spróbuj aderas to zrobić, gdy komp włącza i wyłącza się jak byk

Jeszcze jedno:

Jeśli komp tak robi nawet przed rozpoczęciem ładowania biosa, a nawet w trakcie ładowania systemu, to zalecam szybko zdiagnozować problem ze sprzętem, bo już za to mogą odpowiadać usterki techniczne.

Takie resetowanie kompa może nieodwracalnie uszkodzić system (sam raz ktoś wyłączył podczas ładowania systemu i musiał wgrywać na nowo system XP) i spowodować utratę danych. Jeśli znasz kogoś dobrego informatyka to szybko odzyska ci dane.

BIOS z Windows XP … wykradanie danych przy pomocy PrintScreen… a ja myślałem że już mnie nic nie zaskoczy …

@panoramiczna - zrób to co ci podpowiedział aderas. Ja jednak obstawiam problem z zasilaczem / płytą główną.