System wykrywa tylko 512MB RAM po włożeniu dwóch kości 512MB

Zacznę możę od tego , że nie dawno tak pomyślałam aby na trochę słabszym komputerze pomajsterkować . Pierwsze co chciałam zrobić to wymienić RAM . Co prawda 512 już upadają z mody , no ale ten komputer szybko na nich pracuje . Miałam wcześniej na nim dwie kości po 256 , więc zmieniłam na dwie kości po 512 aby było 1GB no i napotkałam się z błędem , w każdym programie, np. Ccleaner pokazuje mi że mam tylko 512 MB RAM gdy ja włożyłam 1GB . Dziwne no , ale cuż wiadomo jak to z programami czasem bywa . Klikam ikone Mój Komputer i tam też jest tylko 512 RAM . Nie wiem dlaczego tak jest zastanawiam się nad tym jeszcze . Może wy coś doradzicie ? Przypomnę tylko , że komputer nie jest najlepszej generacji , bo ma włożone słabsze części . Na wszelki wypadek podam co niektóre informacje, jeśli coś jeszcze trzeba wam proszę pisać . 

 

Procesor: AMD Sempron 2300+ [1.5 GHz] 

Płyta główna: AsRock K7S41GX

Rodzaj RAM: DDR SDRAM [w obecnej chwili 2x256MB]

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce  FX 5200 [128MB]

Płyta obsługuje max 2GB, więc powinno być ok.

Obie są sprawne na 100% ponieważ zostały wyjęte z drugiego komputera który pracuje bez zarzutów. Wkładałam pojedyńczo z jednej wyczytuje 512 i z drugiej też a jak siedzą obie to już nie wyczytuje 1GB . No nie wiem co się mogło stać jeszcze pomyślę .

Włóż jedną 512+256, może przybrudzony slot nie działa

Wyczytało normalnie . Tylko ma problem z 512 … Dodam może jeszcze to , bo zapomniałam , że po włożeniu 2x512MB coś zaczeło piszczeć i wpierw bios uruchomił błąd , nawet nie zdążyłam przeczytać ,bo szybko uciekł , a potem załączył się system normalnie . Może coś z BIOSEM ?