System (XP HE SP3) blokuje zamykanie programów (okien)

Witajcie, system (XP HE SP3) blokuje zamykanie programów (okien).Napisałam okien no bo tak sprawdzam -aktualizację KIS 2012-chce zamkńąć “X” nie daje się, na pasku przy starcie widzę co się wyświetla(jest otwarte) i klik PPM w rozwijanym menu jest" amknij" no to klik i co komunikat ,że nie mogę zamknąć programu bo jest zablokowany przez sysem, jaki program ja chcę tylko zamknąć okno. Jak i gdzie wejść w system aby sprawdzić dlaczego tak reaguje. Moze to wir?

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież antywirusa nie zamkniesz całkowicie tak żeby zniknął z procesów systemowych, ponieważ jest to zabezpieczenie żeby żadna infekcja nie mogła zakończyć działania procesu antywirusa.

Chodzi mi o to, że program działa i nie chce go zamykać tylko okno z informacjami o postępie aktualizacji.

Czyli z każdym jednym oknem aplikacji masz tak, że klikasz X i nic się nie dzieje, tak? Jeżeli tak, to spróbuj zrobić przywracanie systemu,ewentualnie spróbuj tego: http://podaj-dalej.pl/Poradniki/Temat/542. Jeżeli guzik da, to nie mam innego pomysłu poza sformatowaniem c: i ponowną instalacją systemu.

Nie z każdym programem

Ok, już rozumiem. Skoro masz ten problem wyłącznie z antywirusem, to spróbuj po prostu go odinstalować, przeczyścić rejestr i zainstalować ponownie.

Może w ustawieniach masz odznaczoną opcję “Zawsze na wierzchu”, lub zamiast zamykać “X” lepiej

zminimalizuj “-”.

Podczas instalowania aktualizacji, pasek postępu będzie widoczny. Możesz przesłonić go włączając inną aplikację, lub zminimalizować.