System xp nie ładuje sie czarny ekran

(Darek Jah) #1

witam wszystkich

system xp w ogóle nie ładuje ani nie ma żadnego komunikatu w czym problem tyko czarny ekran.Nie wiem co się stało bo system jest zainstalowany na dysku do tej pory normalnie działał a teraz nic.Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

(Maxnerwus) #2

Jak F8 wciśniesz podczas startu i wybierzesz "Tryb Awaryjny" to się uruchamia?

Jak tak to w konsoli napisz "chkdsk /p" i po przeskanowaniu uruchom ponownie.

Jak nawet nie chce wejść do trybu awaryjnego, to włóż płytkę instalacyjną Windowsa i tam Napraw. Jak już będziesz miał znak zachęty, to "chkdsk /p"

A może płytkę masz w napędzie, wtedy może wystarczy ją wyjąć?

(Darek Jah) #3

niestety po naciśnięciu F8 tryb awaryjny nie włancza sie

(Olixxx94) #4

Powinna pokazać się lista, na której będą różne tryby uruchamiania systemu, od razu awaryjny się nie uruchomi, trzeba go wybrać.

Włóż płytę instalacyjną i napraw system (instalacja nakładkowa) (w pierwszym ekranie Enter, po umowie i wyszukaniu systemu R)

(Mrredzam) #5

nie zawsze.

U brata mam podobny problem... system działał przez rok i nagle zaczeły się właśnie takie problemy. Ratowanie przez konsole odyzyskiwania lub odnowa wgranie systemy. Ale po kilku dniach zawsze robiło się znowu.

Można było uruchomić tylko BIOS i płyte startową windowsa. Działo się tak po wgraniu Avasta, więc zainstalowałem bratu inny program i działał długo i dziś znowu to samo.

Komp był sprawdzony: zasilacz, dysk, pamięć.

Ale teraz obstawiam grafikę a dokładniej sterownik. Bo bratu właśnie udało się uruchomić kompa... ale wywaliło sterownik karty graficznej!

darko: napisz jaki masz sprzęt

(Darek Jah) #6

już udało się odpalić xp-eka.System ten zainstalowany jest na dysku zewnetrznym.Problem polegał na że podczas zmiany rozmiaru patrycji zmieniłem typ patrycji z podstawowej na logiczną i to spowodowało żę xp w ogóle nie reagował