System xp nie ładuje sie czarny ekran

witam wszystkich

system xp w ogóle nie ładuje ani nie ma żadnego komunikatu w czym problem tyko czarny ekran.Nie wiem co się stało bo system jest zainstalowany na dysku do tej pory normalnie działał a teraz nic.Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

Jak F8 wciśniesz podczas startu i wybierzesz “Tryb Awaryjny” to się uruchamia?

Jak tak to w konsoli napisz “chkdsk /p” i po przeskanowaniu uruchom ponownie.

Jak nawet nie chce wejść do trybu awaryjnego, to włóż płytkę instalacyjną Windowsa i tam Napraw. Jak już będziesz miał znak zachęty, to “chkdsk /p”

A może płytkę masz w napędzie, wtedy może wystarczy ją wyjąć?

niestety po naciśnięciu F8 tryb awaryjny nie włancza sie

Powinna pokazać się lista, na której będą różne tryby uruchamiania systemu, od razu awaryjny się nie uruchomi, trzeba go wybrać.

Włóż płytę instalacyjną i napraw system (instalacja nakładkowa) (w pierwszym ekranie Enter, po umowie i wyszukaniu systemu R)

nie zawsze.

U brata mam podobny problem… system działał przez rok i nagle zaczeły się właśnie takie problemy. Ratowanie przez konsole odyzyskiwania lub odnowa wgranie systemy. Ale po kilku dniach zawsze robiło się znowu.

Można było uruchomić tylko BIOS i płyte startową windowsa. Działo się tak po wgraniu Avasta, więc zainstalowałem bratu inny program i działał długo i dziś znowu to samo.

Komp był sprawdzony: zasilacz, dysk, pamięć.

Ale teraz obstawiam grafikę a dokładniej sterownik. Bo bratu właśnie udało się uruchomić kompa… ale wywaliło sterownik karty graficznej!

darko: napisz jaki masz sprzęt

już udało się odpalić xp-eka.System ten zainstalowany jest na dysku zewnetrznym.Problem polegał na że podczas zmiany rozmiaru patrycji zmieniłem typ patrycji z podstawowej na logiczną i to spowodowało żę xp w ogóle nie reagował