System XP nie wykrywa urządzenia audio

Zainstalowałem słuchawki z mikrofonem do komputera(kolory instalacji poprawne).Podczas aktywacji Media Player pokazuje się wiadomość,że komputer nie ma zainstalowanego audio.Co to za przyczyna?Jeśli chodzi o słuchawki to są sprawne.W zakładce Dzwięki i urządzenia audio jest komunikat “brak urządzeń audio” :o (słuchawki są podłączone)

Może źle zainstalowałeś sterowniki do tych urządzeń…spróbuj je przeinstalować…a próbowałeś posłuchać muzyki na innym odtwarzaczu np. winamp…możliwe też że kabel może być uszkodzony, czy zaraz po podpięciu nowych urządzeń windows wyświetlił komunikat wykryto nowy sprzęt? Jeśli nie to bardzo możliwe że masz styki albo kabelek uszkodzony…

może coś z kartą dźwiekową… miałem kiedyś takie komunikaty (“brak urządzeń audio”) jak rozkręcałem w celach konserwacyjnych kompa i nie dokrćiłem dżwiekówki… spróbój zaktualizować stery bo może gryzą sie z tymi do słuchawek… ja bym tak zrobił…

Sterowników nie instalowałem bo nie wiem jakie.Sterowniki powinny być w windows już w systemie.Próbowałem na dwóch i to samo(winamp,jetAudio)Kable są w porządku bo sprawdzałem czy słuchawki są sprawne.Windows nie wyświetla żadnego komunikatu po podpięciu słuchawek.Komputer nie byl rozkręcany .A jeśli chodzi o aktualizację to kreator nie może odnaleźć dla sprzętu bardziej odpowiedniego niż,to jakie jest zainstalowane.