System XP - problemy z klawiaturą, internetem, przywracaniem systemu

Witam

 

Ostatnio usiłowałem znajomemu naprawić komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym XP [wersja standardowa] SP2. Jednak nic nie jestem w stanie zrobić. System po prostu szaleje bo inaczej tego nazwać się nie da.

 

Objawy jego “szaleństwa” są następujące:

  • klawiatura odpowiada na polecenie / kliknięcie tylko podczas włączania komputera bądź w BIOS’ie ale po pokazaniu się ekranu powitalnego systemu XP już nie odpowiada. Nie działa zarówno standardowa klawiatura [kabel] i bezprzewodowa. Wszelkie wyszukane w sieci sposoby na jej naprawę, nie dają żadnych efektów.
  • program sterujący kartą sieciową USB firmy TP-Link nie działa poprawnie, bez przerwy zrywa połączenie z siecią bezprzewodową, pokazuje komunikat o nie podłączonym routerze mimo, że takowy jest podłączony do komputera.
  • próba przywrócenia systemu do ostatniego działającego poprawnie stanu lub do dowolnej daty poprzez system awaryjny kończy się komunikatem “Dane są niepoprawne”.

Są jeszcze inne mniej irytujące błędy systemu. Ale chciałem się tylko zapytać, bo już naprawdę nie mam ochoty się bawić w takie naprawianie: Czy sformatowanie dysku i wgranie systemu od nowa pomoże czy przyczyna może tkwić gdzieś głębiej? Najlepsze jest w tym wszystkim to, że nie wiem co ten znajomy porobił bo jest on kompletnym laikiem jeśli chodzi obsługę komputera, klika co popadnie niemalże. System był skanowany anty-wirusem Kaspersky Internet Security 2014 ale żadnych wirusów nie wykrył …

 

Pozdrawiam

 

kris2005a, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Sprawdź ustawienia BIOSu czy czasem nie jest wyłączona obsługa klawiatury na USB. Zobacz również czy w trybie awaryjnym działa klawiatura. 

Jak wcześniej napisałem klawiatura w biosie działa a jeśli chodzi i tryb awaryjny to nie. 

Co do obsługi klawiatury [ustawienie] to sprawdzałem taką możliwość ale była ona włączona …

 

Cóż temat chyba do zamknięcia, internet został naprawiony, zainstalowałem zupełnie nową, prosto ze sklepu kartę sieciową TP-Link, działa bez problemu. Jeśli chodzi o klawiaturę to coś jest mocno nie tak, nie można w żaden sposób naprawić systemu poprzez płytkę instalacyjną, przy próbie naprawy w konsolę nie rady wprowadzić polecenia dłuższego niż jedna litera…