System XP się nie instaluje


Chciałbym wgrać windows xp na komputer próbowałem wszystkich sposobów żeby go zainstalować szukałem pomocy na youtube
Wyszukiwałem te nazwy tego biosa a oni mają inne ustawienia biosa niż ja. Jak oni dają first boot device to ja mam 1st boot device i jak to daje nie wczytuje płyty CDROM niewiem jak to zrobić proszę was o szybką odpowiedz. Będę wdzięczny za pomoc.

Chociaż podaj specyfikacje tego sprzętu, i jak stary jest sprzęt.
Może wystarczy wejść do bootmenu klikając f12.

Sprawdź, czy płyta działa na innym sprzęcie. Spróbuj też podłączyć inny napęd. Ustawienia wydają się prawidłowe.

Jeśli na pewno masz tak ustawione w Twoim BIOSie bootowanie jak na tej fotce (1st Boot Device - CDROM), to prawidłowo wykonany instalator Windows’a na płycie CD musi ruszyć z miejsca przy restarcie komputera i po naciśnięciu dowolnego klawisza. Jeśli nie rusza, to prawdopodobnie jest źle wykonana płyta instalacyjna.


to wszystkie specyfiki które wyciągnełem

Masz tak jakiś dysk w ogóle?

Tak Sata 1T

Na screenach go nie widać. Dobrze podłączyłeś go?


Jest wszystko ok

Post pokazuje wszędzie none oprócz nagrywarki.

Zrób jeszcze raz fotkę taką samą, jak ta pierwsza w tym temacie, ale po rozwinięciu drugiej pozycji, czyli Hard Disk Boot Priority (klawisz Enter). Pokaż fotkę tutaj.


to jest to

Jeśli tylko tyle, to Twój BIOS nie widzi dysku twardego. Po prostu dla tego komputera go nie ma!

1 polubienie

Patrzcie to jest takie coś


A dysk to SATA 3 1T

Tylko że to jest dysk HDD ale ma wejście Sata
I podłanczałem nawet 500GB i też nie czytało

Kabel SATA dysk-płyta główna może jest uszkodzony. Czy jak odpalasz komputer słychac, że dysk startuje??

Otwórz jeszcze raz BIOS i na pierwszej stronie wybierz (podświetl) pozycję Load Optymized Defults, potwierdź zmianę, Enter, F10, OK, Yes i restart.
W samym BIOSie warto też sprawdzić czy w zakładce Integrated Peripherals, pozycja Serial-ATA jest [Enabled].

Dysk słychać jak startuje

Jak daje tą opcję daje Y i f10 ciągle jest taki obraz

Wobec tego wybierz na stronie startowej BIOSu strzałkami pozycję Load Optymized Defaults > Enter, potwierdź zmianę > Yes > OK i zrestartuj komputer. W samym BIOSie warto też sprawdzić, czy w zakładce Integrated Peripherals, pozycja Serial-ATA jest [Enabled].