System Xpk na C: a VISTA na D: mam problem z uruchomieniem

po formacie C: i ponownym zainstalowaniu XPka nie mogę teraz uruchomić VISTY która jest na D:, jak zrobić zeby byly dwa systemy - (do wyboru), podczas uruchamiania kompa??Czy musze wrzucic CD z VISTA i odnowa instalowac system na D?Wtedy wszystko strace na D:? prosze o porady

źle postapiłeś… żeby wszytsko ładnie śmigało musisz najpierw zainstalować XP na osobnej partycji a później Vistę na partycji “D” ja akurat u siebie tak mam zrobione… ta sytaucja która u ciebie powstała wynika własnie z tego względu Vista została a Xp nie… jak zainstalowałeś XP w momencie gdy vista już była nie będziesz mógł korzystać z obu systemów!! jest jednak program który na to pozwala. nie pamiętam nazwy ale bez problemu przy starcie kompa będziesz miał wybór. Możesz nawet nadać systemom inne nazwy… poszukaj tego programu, na forach dużo o tym jest.

Zbootuj kompa z płytki z Vistą. Nic nie instaluj - będzie opcja naprawy komputera (plików rozruchowych) - Vista sobie siebie znajdzie i się uruchomi :slight_smile: Gdyby potem przestał działać XP (Vista na 100% się naprawi, nie musisz instalować od nowa :P), to spod Visty będziesz mógł użyć narzędzia EasyBCD i wskazać XP - ale to wtedy jeśli on przestanie działać :slight_smile:

Powodzenia