System z licencja od DreamSpark

Witam.

Idę w tym roku na studia i dowiedziałem się, że mój wydział ma DreamSpark Premium i chyba załatwię sobie win 8 pro.

Z tego co wiem mam “dożywotnią” licencje, tylko po skończeniu studiów nie mogę instalować systemu ale czytałem gdzieś, że mogę zrobić sobie wcześniej obraz zainstalowanego systemu i przywracać ile tylko będę chciał.

Chciałem się dowiedzieć od kogoś kto tego używał czy to prawda. Czy wystarczy zgrać sobie system na kilka płyt i po skończeniu studiów mogę sobie dalej używać legalnego systemu dokąd tylko będę chciał? Czy to działa jakoś inaczej?

I jeszcze jedno, czy tak samo można by zrobić z Windows Server?

cherriese , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Klucze mają dożywotnią ważność, są aktywowane przez serwer KMS Microsoftu. Oczywiście po kilku reinstalacjach systemu klucz może dostać blokadę na aktywację automatyczną, wtedy pozostaje opcja aktywacji telefonicznej.

Dobra, już znalazłem potwierdzoną informacje ze strony Microsoftu

Teraz mam tylko jedno pytanie ale raczej ze storony technicznej. Po pierwsze czy lepiej zrobić obraz całego dysku czy tylko systemu?

I nawiązując do tego co napisał FadeMind

Czy przy przywracaniu systemu trzeba podawać znów klucz, czy po prostu przywróci mi się aktywowany już system - zakładając, że aktywowałem go przed zrobieniem obrazu (wiem, że może głupie pytanie ale nigdy nie przywracałem systemu tylko instalowałem na czysto)

Systemu.

System przywrócisz do takiego stanu jaki był podczas utworzenia obrazu.

Ok, dzięki za odpowiedzi. Temat można zamknąć.