System z licencja od DreamSpark

(Dziondzior) #1

Witam.

Idę w tym roku na studia i dowiedziałem się, że mój wydział ma DreamSpark Premium i chyba załatwię sobie win 8 pro.

Z tego co wiem mam "dożywotnią" licencje, tylko po skończeniu studiów nie mogę instalować systemu ale czytałem gdzieś, że mogę zrobić sobie wcześniej obraz zainstalowanego systemu i przywracać ile tylko będę chciał.

Chciałem się dowiedzieć od kogoś kto tego używał czy to prawda. Czy wystarczy zgrać sobie system na kilka płyt i po skończeniu studiów mogę sobie dalej używać legalnego systemu dokąd tylko będę chciał? Czy to działa jakoś inaczej?

I jeszcze jedno, czy tak samo można by zrobić z Windows Server?

(Dimatheus) #2

cherriese , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

(FadeMind) #3

Klucze mają dożywotnią ważność, są aktywowane przez serwer KMS Microsoftu. Oczywiście po kilku reinstalacjach systemu klucz może dostać blokadę na aktywację automatyczną, wtedy pozostaje opcja aktywacji telefonicznej.

(Dziondzior) #4

Dobra, już znalazłem potwierdzoną informacje ze strony Microsoftu

Teraz mam tylko jedno pytanie ale raczej ze storony technicznej. Po pierwsze czy lepiej zrobić obraz całego dysku czy tylko systemu?

I nawiązując do tego co napisał FadeMind

Czy przy przywracaniu systemu trzeba podawać znów klucz, czy po prostu przywróci mi się aktywowany już system - zakładając, że aktywowałem go przed zrobieniem obrazu (wiem, że może głupie pytanie ale nigdy nie przywracałem systemu tylko instalowałem na czysto)

(falcon89) #5

Systemu.

System przywrócisz do takiego stanu jaki był podczas utworzenia obrazu.

(Dziondzior) #6

Ok, dzięki za odpowiedzi. Temat można zamknąć.