System zamyka sie bardzo długo

Witam, coś mnie podkusiło i uruchomiłem sobie program combofix w wyniku którego straciłem dane o kontach pocztowych w outlooku a po kliknięciu ZAMKNIJ system wyświetla klepsydrę i wisi kilka minut po czym pojawia się normalne okno wyboru (uruchom ponownie,zamknij itp) a następnie zamyka się kolejne dwie minuty.

Jak przywrócić poprzedni czas zamykania?

Zauważyłem że ta klepsydra powiązana jest z procesem db_daemon.exe, ubicie procesu powoduje natychmiastowe wyświetlenie okna wyboru które jednak równie natychmiastowo znika.

Mniej więcej miesiąc temu instalowałem modem T-Mobile (jako alternatywne łącze) ale internet nie działał, czy to możliwe że to jest prawdziwa przyczyna a combofix ją tylko uaktywnił?

Ja mam tak ustawione na dwóch kompach: na xp tak: http://x86.pl/szybsze-zamykanie-systemu-w-xp/

a na win7: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /9304.html

Poczytaj jeszcze tu: http://www.experto24.pl/firma/it/automa … ramow.html

To chyba nie to, u mnie w systemie jest 1000. Problem musi powodować jakaś usługa która nie chce się zamknąć.

użyj advanced system care powinien pomóc:D

Hej.

Na Twój dylemat składa się trochę opcji:

  • jak długo masz system?;

  • czy zainstalowałeś coś co tę przyczynę spowodowało?;

  • w opcji start, uruchom a potem komenda “msconfig”, ale to przy włączaniu (jakie programy działają, wraz z uruchomieniem systemu);

  • mała wzmianka w rejestrze (HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Control wartość ciągu WaitToKillServiceTimeout np. 3000).

Jak na razie takie moje sugestie Wink

Pozdrawiam:)

SKróć sobie czas na zamknięcio programów oraz usług i ogranicz ilość programów działających w tle, ewentualnie przejrzyj dziennik zdarzeń - być może jakaś aplikacja przywiesza się i Windows czeka, aż zacznie odpowiadać i wyłączy się. Drugim powodem może być dość stary system, dlatego jeżeli system ma już więcej jak rok czasu, proponuję zrobić format, ponieważ na 99,99% tutaj będzie problem… Ewentualnie jezeli twierdzisz, że to przez combofix, możesz zrobić przywracanie systemu i ciesz się w ogóle, że tylko dane outlooka poleciały, ponieważ w zdecydowanej większości ten program doszczętnie uwala system. Na przyszłość proponuję nie włączać tego programu, ponieważ to nie jest skaner, który ot tak możesz sobie uruchamiać, bo taki masz akurat kaprys. Jak chcesz odwirusować system/zeskanować na ich obecność, od tego jest doktore web cureit i masa innego softu, a combofix odpala się w ostatecznośći w momencie gdy infekcja jest na tyle zaawansowana, że żaden soft nie może sobie z nią poradzić. Jeszcze tak poza tematem nawiasem mówiąc, proponuję wymienić tego twojego tracera, jeżeli nie chcesz żeby spalił Ci kompa, albo i nawet chatę, ponieważ są odnotowane przypadki, gdzie z winy tego jakościowego pokroju zasilaczy komputery dosłownie stawały w płomieniach i niewiele brakowało do pożaru.

Zapomniałem zupełnie o tym temacie, problem rozwiązał się samoistnie a przyczyną był oczywiście Avast.

Ha, jakoś mnie to nie dziwi… Zawsze powtarzam, że ten antywirus jest do d*py…