System zarezerowany, brak informacji o dostępności aktualizacji Windows 10

Witam,

system został zerezerwowany miesiąc temu. Nadszedł 29.07, a ja do tej pory nie mam możliwości aktualizacji do Windows 10. W zakładce “Windows Update” wyświetla się informacja: “Poinformujemy Cię kiedy Twoja aktualizacja będzie dostępna”.

29.07 to miały trafić aktualizacje tylko dla ludzi z insidera. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby ten update wymusić. Pobierz sobie: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/media-creation-tool-install i zrób update ręcznie. 

Na pewno wszyscy jdnocześnie nie dostali aktualizacji bo jest to - moim zdaniem - niemożliwe.

Ja też niedawno dostałem możliwośc aktualizacji.

Im później tym lepiej bo będzie mniej błędów.

Ja dostałem aktualizację do W10 w dniu premiery. Wczoraj Windows nie chciał sie uruchomić już. Windows 10 posiada jeszczę masę błędów. Lepiej wstrzymać się jeszcze z aktualizacją do W10 jeśli nie chcemy mieć później problemów, jak ja wczoraj miałem.

Wstrzymać się, albo iść na żywioł i radzić sobie z problemami :slight_smile: Osobiście, grzebanie w systemie strasznie mnie cieszy.

Ja mam wiele frajdy kiedy Windoza  bryka jak młody źrebak a mi udaje się ją (jego) ujarzmić.

Ma różne błędy ale uroda i funkcjonalność wynagradzają - jak dla mnie - te niedogodności.

W tym miesiącu prawodopodobnie ma być udostępniona Nam duża aktualizacja dla systemu, która niby ma welminować większe błędy w systemie. No miejmy nadzieje, że M$ dotrzyma słowa!

Zobacz sobie w Windows Update historię aktualizacji - u mnie codziennie próbował pobrać i aktualizacja była oznaczona jako “Failed”. Próby z czyszczeniem cache windows update i wymuszaniem z konsoli skutkowały pobieraniem, ale wywalało się w losowych momentach.

 

Windows Media Creation Tool - pobierz, uruchom, wybierz opcję aktualizacji tego komputera - efekt ten sam - dane i aplikacje pozostaną zainstalowane. Nie byłem odosobniony, bo na obu komputerach miałem to samo, kolega również identycznie (ja mieszkam we Wrocławiu on w Łodzi, mamy różnych dostawców sieci więc problem z jakimś firewallem po stronie ISP wykluczyłem). Kolega dodatkowo instalował Windows 8 na “czysto” - ja miałem na obu maszynach system działający i aktualizowany od premiery 7-ki, jeden Home drugi Pro.

 

Coś skopali proces aktualizacji, nie ma co ukrywać.