System zawiesił się przy defragmentacji. Teraz się nie włącz

Witam,

Otóż mam następujący problem. Gdy przeprowadzałem defragmentację dysku C:/ (gdzie znajduje się windows) system zawiesił się i pomimo innych prób musiałem go zrestartować. Niestety nie włączył się już ponownie tak jak powinien.

Z początku pytał o tryb w jakim go włączyć: Awaryjnie/Normalnie. Wybrałem Tryb Normalny. Zrestartował się ponownie i obecnie mogę skorzystać tylko z dwóch opcji:

  • Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (zalecane)

  • Uruchom system windows normalnie

Przy pierwszej opcji ekran gaśnie na sekundę i wyświetla się znów ten sam ekran (odliczający 30sek. do wyboru automatycznego) a przy drugiej restartuje się od nowa.

Czy da się naprawić problem inaczej niż przy użyciu płyty cd z windowsem (opcja naprawy)?

System operacyjny to Windows Vista a laptop ma już 4 lata.

A jak naciskasz F8 przy starcie kompa i wybierasz ostatnia znana dobra konfiguracja to tez nic?

Niestety. Następuje reset i ponownie wyświetla się ekran:

Czyli ten co poprzednio.

A jak tam wybierzesz tryb awaryjny i z niego zrobisz przywracanie systemu? czy awaryjny nie działa?

Płyta instalacyjna systemu może okazać się niezbędna. Zobacz temat - Zacinanie się programów i komputera.

Jeżeli to laptop i nie posiadasz płyty instalacyjnej, to polecam rozważyć zaopatrzenie się w taką. Zobacz temat - Usunięta całkowicie Partycja Recovery-co zrobić ?.

Włącza się ładowanie (po uruchomieniu trybu awaryjnego), wyświetla się tylko jedna linijka (wiersz) i laptop z powrotem się restartuje. I tak w kółko. Wydaje mi się, że płyta będzie niezbędna…

…i reinstalacja pewna! Podaj proszę, jaki program używałeś do tej nieszczęsnej defragmentacji? Przyda się taka wiedza. Normalnie defragmentacja dysku nie powinna w niczym szkodzić systemowi. Wręcz przeciwnie!

Defraggler - http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html

Defragmentacja sama w sobie na pewno. Niestety tak jak pisałem podczas jej przeprowadzania zawiesił mi się system i musiałem zrestartować laptop. Od tego czasu restartuje się przy każdej próbie włączenia.

Dodane 31.05.2012 (Cz) 17:55

Przepraszam, że post pod postem ale gdybym edytował to nie wiem, czy temat oznaczy się “nieprzeczytanym postem”.

Otóż teraz mam taki problem, że płyta z Windowsem nie chce ruszyć. CD-ROM rozkręca ją, rozkręca ale rozkręcić nie potrafi. Podejrzewam, że CD-ROM jest uszkodzony. Mało kiedy korzystałem z płyt CD/DVD. Chciałem z pendriva zainstalować system przy pomocy WinToFlash i zmienić w BIOSie kolejność bootowania (nie wiem czy dobrze to nazywam). Ale niestety nie mogę ponieważ wchodząc do BIOSu w zakładce BOOT po wybraniu opcji BOOT DEVICE PRIORITY mam tylko 4 opcje:

  • 1st BOOT DEVICE --> [HARD DRIVE]

  • 2nd BOOT DEVICE --> [CD/DVD]

  • 3th BOOT DEVICE --> [REMOVABLE DEVICE]

  • 4th BOOT DEVICE --> [NETWORK]

PS. O. Automatycznie się scala. Tym lepiej bo nikt na mnie nie będzie krzyczał.

Zawiodłem się na swoim angielskim ponieważ nie skojarzyłem, że REMOVABLE to urządzenie przenośne. Ale i tak nic to nie dało. Musiałem dopiero przy urzyciu klawisza ESC (do BIOSa wchodzę przez F2) wybrać urządzenie do rozruchu jako pierwsze. I tam pendrive zaskoczył. Piszę to, bo może ktoś z podobnym problemem znajdzie rozwiązanie na końcu tego tematu.