System zawiesza się po uruchomieniu

Problem dotyczy komputera kolegi. System to Windows 7 HP x64. Chodzi o to, że chwilę po uruchomieniu systemu praktycznie zawiesza się on tzn. reakcje jakieś są, ale mocno opóźnione i zasadniczo nie da się z tego komputera korzystać. Problemu nie ma z uruchomieniem systemu w trybie awaryjnym, wtedy wszystko chodzi normalnie. Wskazuje to na to, że problem stanowi jakieś oprogramowanie. Nie potrafię jednak dość jakie, kolega nic nadzwyczajnego nie instalował. Zauważylem, że w Dzienniku zdarzeń jest bardzo dużo błędów o takiej treści:

Tego jest najwięcej, ale pojawia sie też m. in.:

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Cześć

  • [*:2k43e6zo]Przetestuj dysk twardy,
  1. Co do testowania dysku, to już wykonałem test HD Tune:

h36xzke9sneu_t.jpg

  1. Czy do aktualizacji sterowników polecasz jakiś konkretny program?

  2. W autostarcie nic nadzwyczajnego nie ma, zbędnych programów też. CCleanera używałem, a Auslogics Disk Defrag pokazał, że partycja systemowa jest pofragmentowana tylko w 2%.

Cześć

Ze zdjęcia widać że jest na nim jeden bad sector.

Wklej zdjęcie z zakładki Health niech ktoś sprawdzi kondycję dysku.

Sprawdź jeszcze w jakim trybie pracuje dysk DMA czy PIO (jeżeli PIO przestaw na DMA).

W kwestii sterowników, najlepiej samemu sprawdzić czy są dostępne nowsze niż te które posiadamy.

Osobiście nie ufam wynalazkom robiącym to za nas.

Zakładka Health:

http://wklej.org/id/930340/

Co do sterowników, to użyłem SlimDrivers, który znalazł kilka nieaktualnych sterowników i na razie trwa ich aktualizacja.

Dodane 19.01.2013 (So) 16:04

SlimDrivers się nie sprawdził. Pojawił się też bluescreen, gdy włączyłem system w normalnym trybie - pochodził chwilę i wyszło to:

http://wklej.org/id/930430/

Miejsce bad sectora wskazuje że z dużym prawdopodobieństwem jest na partycji systemowej. I dobrze by bylo naprawić żeby go nie było. Znanym programem jest MHDD i dobrze poczytac jakie muszą być warunki do spełnienia żeby wykrywał dysk i inne porady do tego programu. Dla bezpieczeństwa przed opercjami z kopiować dane na inny dysk oraz liczyć się że będzie konieczna instalacj systemu na nowo ale może nie . Smart nie wykazuje innych błędów po za tym badem i po skanowaniu powierzchni dysku jak nie wykaże że pozostałe sektory nie mają opóźnionych sektorów odczytu można pominąć zerowanie i od razu remap . To po sprawdzeniu czy system się uruchamia i działa dobrze nie będzie trzeba instalować systemu i dane tez będą zachowane.

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

http://forum.komputerswiat.pl/topic/175 … gii-smart/

http://www.fixitpc.pl/topic/7334-film-i … -do-skanu/