System zawiesza się po zalogowaniu

Witam serdecznie. Poszukuję porady dotyczącej zawieszania się systemu zaraz po uruchomieniu komputera. Wiem, że w sieci taki wątek pojawił się już przysłowiowe sto razy, ale żadna z odpowiedzi mi nie pomogła. A więc: włączam laptopa, loguje się, wskakuje ekran z ikonkami i… wszystko się zawiesza. Na jakieś 10 minut. Mogę w tym czasie jedynie otworzyć menadżer zadań za pomocą skrótów klawiszowych (jak pokaże się okienko, to również nic nie można zrobić). Krótko przed “odwieszeniem” pojawia się informacja “aplikacja nie działa, możesz ją zamknąć lub poczekać”. Próbowałam przywrócić system, jednak nic to nie dało. Czy ktoś w prosty(!) sposób mógłby mi doradzić jakie kroki powinnam podjąć aby zlokalizować przyczynę awarii? Pozdrawiam

Wg mnie to wirusy. Zapoznaj się z tym wątkiem i daj logi z OTL.

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

najpierw 15 minut uruchamiał się komputer, następnie dosyć długo skanowało. Oto raport: http://www.wklej.org/id/1095237/

Dodane 27.07.2013 (So) 0:14

Dodatkowo zauważyłam, że laptop szybko się nagrzewa. Na którymś z forów przeczytałam, że i to może być przyczyną zawieszania się systemu. Czy to prawda?

Tak, to prawda.

Wyczyść układ chłodzenie i przydałoby się zmienić pastę termoprzewodzącą, jeśli nie czujesz się na siłach to skorzystaj z usług serwisu.

Pokaż odczyt temperatur z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Przeniesiono z działu System operacyjny Windows 7

http://www.iv.pl/images/10592321161042675205.jpg - HWMonitor

Co było uruchomione w tym momencie?

Kup sprężone powietrze i przedmuchaj w tym miejscu.

http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/_ … f5bd28.jpg

Troszkę za wysokie temperatury. Tak jak ktoś Ci radził powyżej jak moja porada nie pomoże to trzeba wymienić pastę na procku.

jak kolega flacon pyta. co było uruchomione. jeżeli w spoczynku przy pulpicie to za dużo. jak inni mówili otwórz laptopa przedmuchać zobaczyć jak w tedy temperatury jak nadal duże to jak koledzy mówili pasta i na procek nałożyć.

Była uruchomiona przeglądarka internetowa, nic poza tym. Zaniosę laptopa do serwisu. Czy orientujecie się może jaki jest koszt “napraw” o których mówicie?

Za czyszczenie laptopa około 100zł. Jak będzie potrzebny reinstall systemu następne około 60zł. Co Ci szkodzi przedmuchać tego laptopa jak nie pomoże wtedy lepiej oddaj do serwisu.

A te pasty, o których ktoś wspominał? Nie są konieczne?

Nie wiadomo póki nie przedmuchasz tego wlotu się nie dowiesz. W 90% z mojego doświadczenia mówię że to pomaga. Tam jest wręcz “filtr” z kurzu. Tak to wygląda mniej więcej.

http://naprawalaptopow.com.pl/wp-conten … top_10.jpg

ok, zrobię jak radzisz, póki co - dziękuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Wstaw logi OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 jeśli nikt nie odpisze to złóż temat w dziale bezpieczenstwo-f16.html