System zawiesza się przy logowaniu

Dobry,
Mam problem z nowo zainstalowanym systemem Windows 7 Professional N. Do mojego laptopa (Lenovo Y580) zakupiłem dysk SSD pod złącze mSATA (jest “obok” dysku HDD). Zainstalowałem w/w system W7 na dysku SSD, a HDD sformatowałem. Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta, antywirus Eset Smart Security, K-lite codec pack i parę programów typu Google Chrome, Mozilla, Gimp, TS3, GeForce Experience itd. - z tymi programami nie było problemów na poprzednim systemie (na dysku HDD).
Przy uruchamianiu komputera, po wpisaniu hasła system czasami się zawiesza na etapie napisu “Zapraszamy!” z kółkiem ładowania. W tym stanie potrafi trwać bez końca (najdłużej jak wytrzymałem to godzina, potem zrestartowałem). Najdziwniejsze jest to, że problem nie występuje zawsze, czasem się zawiesza, czasem wchodzi normalnie. Bez jakiejkolwiek regularności. Bywa tak, że 7 razy z rzędu się nie uda, a po kolejnym restarcie wchodzi bezproblemowo.
W tryb awaryjny jak do tej pory udało mi się wejść za każdym razem, więc nie sądzę by była to wina sterowników, chociaż szczególnie się na tym nie znam.
Próbowałem też zainstalować ten system ponownie, sformatowałem dysk SSD i znowu zainstalowałem system, sterowniki itd… Nie pomogło.

Prawdopodobnie nie jest to ze sobą powiązane, ale mam też problem z wyświetlaniem stron internetowych w Firefoxie. Niektóre strony wyglądały, jakby nie posiadały css, na YouTube nie wszystkie miniatury filmów się wyświetlają… Na Google Chrome te same strony działają bezproblemowo.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.