System zawiesza się przy ppm

Czołem,

mam następujący problem: przy kliknięciu ppm i następnie ‘nowy’ (folder itd) system zawiesza się i to w taki sposób, że jedynie wyciągnięcie z prądu zostaje.

Zrobiłem skanowanie przez cmd i wyszło, że dwa pliki były uszkodzone i zostały naprawione.

Czy ktoś mógłby mi pomóc? :wink:

przeskanuj na obecność wirusów Malwarebytes,ewentualnie optymalizacja systemu ccleanerem

Pobierz ShellExView ,spolszczenie masz na dole strony, wrzuć do folderu z programem > odpal > kliknij w Producent > wszystkie pozycje zaznaczone na różowo zaznacz myszką > kliknij prawym i wybierz “Wyłącz zaznaczone pozycje” > Następnie włączaj wyłączone po kolei, sprawdzaj czy zawiesza się system, aby ustalić ewentualnego winowajcę.

Avast w trakcie skanowania przed uruchomieniem systemu wykazał jedynie błąd danych w pliku avisynth.dll

@Łukash zrobiłem, wyłączone wszystko na różowo, uruchomiony ponownie, nic nie dało.

Pasowało by sprawdzić sam system plików za pomocą CHKDSK > Prawy na każdej partycji > Właściwości > Narzędzia > Sprawdzanie błędów i zaznaczone dwa checkboxy.

To było skanowanie Avasta ? Jeżeli tak to zrób skan systemowych plików . Po CHKDSK - CMD jako admin :

sfc /scannow

[Enter]

Zaczekaj na 100% i podaj info jakie wyskoczy.

CHKDSK dał radę, problem rozwiązany.

Wykrył 2 błędy w pliku avisynth.dll

Dzięki!