System zawiesza się przy zamykaniu

Od paru dni podczas zamykania systemu, gdy pojawia się napis “trwa zapisywanie ustawień” system zawiesza się i pomaga tylko reset. Wyświetla się error dotyczący aplikacji svchost.exe (nie mogę tego dokładnie przeczytać, bo wyświetla się to może przez pół sekundy). Czasami jest również problem z uruchamianiem systemu - wtedy zawiesza się na napisie “zapraszamy”. Dodam, że często zamykam system programami timeoff albo poweroff.

Jakieś sugestie?

Złączono Posta : 28.04.2007 (Sob) 21:17

Chodzi o winXP professional.

Ja tesh to miałem, mi pomogło przywracanie systemu, zawsze mi pomaga w takiej sytuacji, polecam.

Daj znać czy ci wyszło…

PZDR

A są jakieś inne wyjścia oprócz przywracania systemu? (i formata :P)

Jeżeli nie chcesz robić format to radził bym poprobować z przywracaniem systemu.

A czy w podglądzie zdarzeń znajdują się jakieś zapisy mówiące o błędach?

Jakie wpisy są w dzienniku błędów?

Być może na podstawie tych wpisów będzie można znależć jakieś sensowne wytłumaczenie tych zdarzeń.

karolzet przeskanuj Ad-Awarem SE - miałem cos podobnego:)

karolzet , jest taki program Microsoftu do raportowania błędów, zobacz co pokaże Ci w raporcie i wklej na forum, może to wina jakiegoś sterownika.

Witam wszystkich!

Przyłączę się do tego tamatu, bo mam podobny problem. System zawiesza się mniej więcej raz na trzy, kiedy go zamykam, lub wprowadzam w stan wstrzymania. Nie pomaga ani przywracanie, ani format, ani reinstall, ani upgrade BIOS’u. Sytuacja powtarza się nawet na “gołym” Windowsie (XP). Nie wyświetla się żadna inforamcja o błędzie, tak jak w poprzedzającym przypadku.

Lista sprzętu: ASUS M2N, Athlon 3500+, Seagate ST380815AS, GF ASUS 7600.

Dzięki z góry za pomoc.

Podgąd zdarzeń

Włącz BSODa

○start~> uruchom~> msinfo32 Zasoby sprzętowe, Konflikty/Udostępnione

○Jaki masz internet :?:

○Jaki masz sprzęt, czy posiadzasz konflikty sprzętowe :?:

A jaki masz zasilacz? U mnie było coś takiego, kiedy miałem za słaby zasilacz?

Podaj markę, model i moc.