System źle odczytuje paraetry karty graficznej


(Salamander8) #1

Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej ze strony producenta (z małymi komplikacjami przy instalacji zresztą), a teraz zauważyłem, że system źle wykrywa jej parametry. Karta, to ATI Mobility Radeon HD 3470 VRAM 512 MB (w laptopie Asus F5Sr), a wg systemu karta ma 1024 MB. :shock: Sterowniki są na pewno do tego modelu i na pewno do tego systemu.

I chciałem się zapytać, dlaczego tak i co to oznacza w praktyce? Będą problemy z tego powodu? Należy to skorygować, czy można olać? A jeśli trzeba zmienić, to jak?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


(efazeti) #2

może te 1024MB to jest maksymalna wielkość pamięci jaką może użyć karta (gdzie 512MB zostanie zapożyczone z RAM)


(Salamander8) #3

Właśnie też tak myślałem, ale nie pasuje, bo podobno z RAMu może pobrać 1536 MB...

Głównie mi chodzi o to, czy z tego powodu mogę się spodziewać jakichś konfliktów sprzętowych czy też uszkodzenia karty. Bo fakt, że jest więcej niż mniej sam w sobie mnie nie martwi. :smiley:


(efazeti) #4

wg mnie nie powinno to sprawiać kłopotów

czy jeszcze jakieś parametry są źle wykrywane?


(Salamander8) #5

Nie. RAM ok, procesor ok (L2 źle, ale to podobno często się zdarza i już ustawiłem ręcznie), HD ok.

Tylko grafika świruje.

Aha, nie wiem czy to istotne, ale mam Win XP z Service Pack 3 - może on ma jakiś problem z obsługą, skoro już przy instalacji wyskoczył komunikat, że sterowniki są niezgodne z jakimś standardem Windows czy coś takiego (przepraszam, za brak dokładnego info, ale nie potrafię odtworzyć tego komunikatu).